Oficiálny dátum spustenia produkcie nového elektrického kamióna Tesly je ešte poriadne ďaleko. Spoločnosť plánuje výrobu započať až v budúcom roku, no prvé prototypy tejto novinky už ukázala svojim zákazníkom. Americká kuriérska služba mala tú česť okúsiť vlastnosti kamióna Tesla Semi, ktorý sa jej podľa vyjadrenia na Twitteri skutočne zapáčil.

Doteraz uzatvorili predobjednávky na elektrický kamión Tesly desiatky zákazníkov, medzi ktorých patria prevažne veľké celosvetovo známe spoločnosti. Prvé kusy modelu Semi by však mali podľa tvrdení Elona Muska schádzať z výrobnej linky až v budúcom roku. Tesla ale ešte musí vyriešiť problém s priestormi, ktorých má nedostatok a miesta pre výrobu nového kamióna je naozaj málo. Spoločnosti v tomto prípade nepomôže ani nová fabrika v Číne, kde prvú výrobu spustí najskôr o 2 roky.

Prví zákazníci si už kamión Semi vyskúšali

Aj keď musí Tesla vyriešiť tieto problémy, svojim zákazníkom už ponúka pohľad na to, čo môžu od nového elektrického kamióna čakať. Jeden z prototypov totiž dostala kuriérska spoločnosť UPS v štáte Illinois, ktorej sa model Semi naozaj zapáčil. Svoj názor zdieľala aj na sociálnej sieti Twitter, kde označila jazdu v ňom za veľmi „hladkú“.

Nenechaj si ujsť
Tesla Semi na moste Golden Gate je fascinujúci pohľad, ktorý jednoznačne prináša budúcnosť už teraz

Tesla Semi však podľa portálu Electrek dorazila už aj do spoločnosti JB Hunt, ktorá je jednou z mnohých záujemcov. Predobjednávku na tento kamión totiž vyplnili aj ďalšie veľké firmy, medzi ktorými nechýba ani americká Pepsi či Wallmart. Počet predobjednávok je skutočne veľký a spoločnosť bude mať čo robiť, aby všetky z nich včas vybavila.

Elektrický kamión tohto amerického výrobcu zaujal najmä svojimi vlastnosťami, ktorými chce zmeniť nákladnú dopravu. V tomto odvetví totiž ponúkne na jedno nabitie batérií dojazd až 800 km a po 30 minútach pod nabíjačkou zvládne prejsť až 640 km. Tesla Semi však dokáže očariť aj svojou akceleráciou, ktorú z 0 na 100 km/h zvládne už za 5 sekúnd bez nákladu a za 20 sekúnd s nákladom. Niet teda divu, že vo svete vyvolala taký rozruch. Nateraz však ostáva len dúfať, že Musk svoje sľuby dodrží a výrobu kamióna skutočne spustí už o rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom