Hoci sa elektrický Cybertruck ešte nezačal ani vyrábať, CEO Tesly už ohlasuje vylepšenú verziu tohto futuristického pick-upu. Na svojom účte na Twitteri poznamenal, že toto vozidlo príde aj v športovej verzii, ktorá má prekonať najväčšieho konkurenta. Musk zatiaľ nepriblížil žiadne detaily. Nie je isté, či túto novinku myslel Elon vážne, no podľa jeho vyjadrenia má Cybertruck existovať aj v „Plaid“ verzii, informuje Teslarati.

Elon Musk je známy nielen svojim spoločnosťami a vlastníctvom Tesly, ale aj obľubou písania na Twitteri, kde mnohokrát zverejnil najrôznejšie správy. Svojimi vyjadreniami však občas skúša trpezlivosť fanúšikov ako aj ich dôveru.

Tentokrát prišiel s novou správou, ktorá môže potešiť tých, ktorým padol kontroverzný Cybertruck do oka. Vo vlákne na Twitteri totiž napísal, že on sám bude na súkromné účely využívať „Plaid“ verziu tohto elektrického pick-upu.

Musk naznačil príchod novej verzie Cybertrucku

Ide teda o prvú zmienku o ďalšom prevedení Cybertrucku od jeho predstavenia, kedy spôsobil veľký rozruch nielen svojim dizajnom a technológiami, ale aj demonštráciou nerozbitného skla. Musk však predtým tiež tvrdil, že tento pick-up bude mať dokonca lepší výkon ako Porsche 911, ktoré patrí medzi ikony sveta športových automobilov. S najvýkonnejšou konfiguráciou Cybertrucku, ktorá má byť poháňaná 3 elektromotormi a dosiahnuť 100 km/h už za 2,9 sekundy to však nemusí byť nemožné.

Nenechaj si ujsť
Rusko ako krajina neobmedzených možností: Klon Tesly Cybertruck vyzerá šialene, má za sebou prvý náročný test

Pokiaľ by ale Tesla ukázala ešte ostrejšiu verziu tohto futuristického vozidla, veľké obavy by mala mať aj konkurencia v danom segmente, za ktorú je považovaný najmä Ford F-150 Raptor. Tento pick-up dokáže svojim výkonom zrýchliť z 0 km/h na 100 km/h za 5,1 sekundy, no podľa oficiálnych čísel Tesly by ho Cybertruck s prehľadom pokoril.

Zatiaľ však nie je známe, kedy by Cybertruck v „Plaid“ verzii prišiel na svet. Ak sa tak vôbec stane, môže byť neskôr najrýchlejším sériovo vyrábaným pick-upom všetkých čias.

Na európske cesty môže prísť z výraznými zmenami

Výroba elektrického Cybertrucku s dvomi a tromi elektromotormi mala byť pritom spustená už v budúcom roku a najnižšia verzia by sa mala začať vyrábať o rok neskôr. Je však otázne, ako sa zmení dizajn konštrukcie tohto vozidla.

Problémom sú pre európske cesty práve jeho ostré línie a odolný materiál, ktoré by mohli byť pri zrážke extrémne nebezpečné. Špeciálny a extrémne odolný typ nehrdzavejúcej ocele, ktorý Musk tiež používa na stavbu svojej lode SpaceX, zrejme nebol najšťastnejšou voľbou pre konštrukciu auta, píše portál CarBuzz.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom