Ak si vyberieš ten správny film, dokážeš si poriadne oddýchnuť. Výnimkou nie sú ani slávni a bohatí ľudia ako je Elon Musk. Pri ňom je zaujímavá jeho aktivita na sociálnych sieťach, vďaka ktorým je v kontakte aj s obyčajnými smrteľníkmi. Na Twitteri sa ho jedna fanúšička opýtala na jeho najobľúbenejší film tento rok.

Elon Musk v stredu odpovedal na otázku jedným slovom – Parazit. Parazit je kórejský komediálno-dramatický thriller, ktorý sa v našich kinách premietal počas decembra. Sleduje chudobnú, ale prefíkanú rodinu, ktorá sa infiltruje do bohatej domácnosti.

Zameriava sa na rozdiely medzi týmito dvomi svetmi a prináša vtipný, duchaplný a nezabudnuteľný zážitok. Film získal Zlatú palmu na filmovom festivale v Cannes a očakáva sa, že bude nominovaný aj na Oscara. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla dlho hovoril o svojej láske k sci-fi klasikám, ako sú Star Wars a Bladerunner. Dokonca v pár filmoch dostal mal aj takzvané cameo.

Mohli sme ho vidieť v druhej časti slávneho Iron Mana, ako sa pár sekúnd rozpráva so samotným Tony Starkom o tryskáči s elektrickým pohonom. Tiež sme ho mohli vidieť sedieť na konferencii v úvode filmu Transcendence, ktorý pojednával o rizikách spojených s vývojom umelej inteligencie. Elon Musk sa objavil aj v seriáloch Teória veľkého tresku, Mladý Sheldon či v satirickom Rick a Morty.

Iný fanúšička sa ho opýtala aj na jeho obľúbený seriál od Netflixu, ktorým je Black Mirror. Tento seriál predstavuje šesť samostatných príbehov, ktoré sa odohrávajú vo veľmi blízkej budúcnosti. Black Mirror sa venuje téme neustáleho a nezastaviteľného rozvoja technológií a ukazuje na nebezpečenstvá, ktoré plynú z digitalizácie nášho sveta.

Je teda pekne vidieť, že ho zaujíma téma prehlbujúcej sa priepasti medzi bohatými a chudobnými a tiež nebezpečenstvá umelej inteligencie, ktoré si on sám veľmi dobre uvedomuje. Pri vizionárovi, akým je Elon Musk, sa rozhodne nie je čomu diviť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom