Prednedávnom sa k nám dostali informácie, že predstavenie nového Modelu 3 od Tesly je takmer za rohom. Táto novinka by mala mať premiéru už v prvom letnom mesiaci tohto roka. Pravdaže, Tesla pracuje aj na ďalších projektoch a jedným z nich je aj nový elektrický nákladiak. O ňom sa zatiaľ veľa informácií nevie, no Elon Musk na konferencii vo Vancoveri odhalil tajomnú podobu tejto novinky. 

Aj keď je momentálne pre giganta prioritou nové elektrické auto za dostupnú cenu, tak spoločnosť nezabúda ani ďalšie svoje projekty, ktoré sú súčasťou jej veľkého plánu. V ňom má svoje miesto aj prvý elektrický nákladiak, ktorého podoba bola až doteraz neznáma. Rozmermi bude pripomínať klasický kamión, no jedinečný bude hlavne dizajn a spracovanie. Už na prvej fotografii môžeš vidieť dizajnový jazyk Tesly a svetlomety, ktoré sa výrazne podobajú na tie z Modelu X či Modelu S.

Tesla elektrický nákladiak
zdroj fotografie: Johana Bhuiyan/Twitter

Nenechaj si ujsť
Podľa Elona Muska je Tesla stále len na začiatku svojej cesty, no už má na konte tento skvelý skalp automobilového giganta

Tento nákladiak bude síce mohutný, no sám Musk tvrdí, že bude dynamický a už mal česť absolvovať prvú jazdu. Dokonca je možné, že tromfne aj dnešné dieselové kamióny. Tohto „drobca“ v plnej paráde však uvidíme až v septembri. Prekvapením na konferencii TED 2017 vo Vancouveri boli ale aj správy o plánoch Tesly postaviť ďalšie 4 továrne Gigafactory. Musk síce presne neobjasnil, kde by mali nové budovy vyrásť, no hovorí sa, že ešte v tomto roku majú byť známe lokality pre 3 továrne.

Tesla Gigafactoryzdroj fotografie: Tesla

Popri takmer dokončenej továrni v Nevade tak bude spoločnosť mať na svojom konte niekoľko takýchto budov spolu s obrovskou solárnou plantážou pri New Yorku, na ktorej má zásluhy aj Panasonic. Prednedávnom sa ale Musk stretol s čínskym vicepremiérom, Wangon Yangom. Verejnosti síce nie je známy každý detail ich rozhovoru, avšak je možné, že sa v dialógu objavila aj zmienka o lokalite jednej alebo viacerých nových tovární Gigafactory. Tesla teda nič nenecháva na náhodu a my sa všetko dozvieme v ten správny čas.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP