Tesla patrí medzi najinovatívnejšie spoločnosti súčasnosti a jej vizionárska politika ju neustále posúva vpred. Od svojho vzniku zaznamenáva jeden úspech za druhým. Za posledné roky jej trhová hodnota stúpla natoľko, že hravo predbehla aj zakladateľa automobilového priemyslu. Situácia sa však vyvíja tým správnym smerom a je možné, že sa hodnota Tesly o niekoľko rokov ešte znásobí.

Elon Musk, ale aj všetci zamestnanci a investori, ktorí sú spojení so spoločnosťou Tesla, majú obrovský dôvod na radosť. Za posledných 6 týždňov totiž stúpla hodnota akcií až o 25 %. Na známej Wall Street sa teraz akcie tohto giganta predávajú za približne 284 €. Celková trhová hodnota Tesly k dnešnému dňu činí viac ako 46 miliárd eur, čím sa jej podarilo predbehnúť zakladateľa automobilového priemyslu. Hodnota Fordu je v porovnaní s Teslou o 4 miliardy nižšia. Ďalšou konkurenciou, ktorú môže Tesla čoskoro poraziť, je slávny General Motors.

zdroj fotografie: nypost.com

Nenechaj si ujsť
Takéto sú plány automobilky Tesla na rok 2017

Tieto skutočnosti však nepotešili kritikov, ktorí zdôrazňujú, že Tesla v minulom roku vyprodukovala iba 76 230 elektromobilov, zatiaľ čo americký Ford vyrobil viac ako 1,35 miliónov automobilov. Informácie o množstve vyrobených kusov sú však pre burzu na Wall Street irelevantné. Investori sa totiž sústredia na budúcnosť, ktorá môže byť pre nich aj vďaka Tesle ešte výnosnejšia. Elon Musk dokonca napísal zamestnancom list, v ktorom predpovedá, že v najbližších 5 až 10 rokoch sa môžu akcie zvýšiť až desaťnásobne.

zdroj fotografie: Tesla

Tesla sa však už teraz sústredí na to, čo všetko prinesie budúcnosť. Čoskoro automobilka odhalí svoj Model 3, ktorý bude nasledovaný Modelom Y, zbrusu novým Roadsterom a prvým elektrickým pick-upom spoločnosti. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že si Tesla takúto trhovú hodnotu nezaslúži, opak je pravdou. Trh s akciami sa neriadi množstvom vyprodukovaných výrobkov, ale potenciálom, ktorý je v prípade Tesly naozaj obrovský. Skvelým príkladom je aj Amazon, ktorého trhová hodnota neuveriteľne stúpla aj napriek tomu, že spoločnosť nevytvárala veľké zisky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP