Po novom už Elon Musk nie je len generálnym riaditeľom spoločnosti, ktorá vyslala prvú ľudskú posádku na komerčný let do vesmíru, ale aj spevákom ikonickej sovietskej kapely Zemlyane, informuje Interesting Engineering. Samozrejme len vďaka deepfake videu.

Posledný týždeň bol nesmierne úspešným pre vizionára Elona Muska. Vďaka jeho spoločnosti SpaceX sa v sobotu uskutočnil prvý let súkromnej firmy, ktorá do vesmíru vyniesla astronautov a fotografie zo štartu misie Demo-2 si môžeš pozrieť v tomto článku.

Tesne po veľkom úspechu sa ale na Youtube objavilo video, po ktorom si môžeme myslieť, že Elon Musk si našiel nový koníček. Vďaka deepfake sa Musk zmenil na sovietsku popovú hviezdu spievajúcu nostalgickú sovietsku vesmírnu pieseň.

Ako píše The Moscow Times, v populárnej sovietskej piesni s názvom „Trava u doma“, čo by sa dalo preložiť ako rodná zem, sa spieva o ceste človeka do vesmíru, ale v konečnom dôsledku nikde nie je tak dobre ako „doma“ na Zemi.

Vzhľadom na veľké plány Muska opustiť Zem založením spoločnosti pre vesmírnu dopravu, ktorá jedného dňa bude prepravovať ľudí do vesmíru, aby žili na inej planéte, je to skutočne zaujímavá, až ironická voľba piesne.

Prečítaj si tiež
Rusi sa vysmievali zo SpaceX a NASA. Musk im to teraz vrátil vtipnou odpoveďou

Niekdajší hlavný spevák kapely Zemlyane, Sergej Skachkov, sa po zhliadnutí parodického klipu pre ruskú rozhlasovú stanicu Govorit Moskva vyjadril mierne uštipačne: „Výborne, nemajú decentné piesne. Nechajme ich spievať tie naše.“ Vo videu nižšie môžeš porovnať video s Elonom Muskom s originálom piesne.

Nie je to však prvý deepfake, do ktorého bol zapojený Elon Musk. Už v minulosti sme písali o videu, v ktorom najznámejší kolonizátori vesmíru, Jeff Bezos a Elon Musk, boli stavaní do rolí zásadných postáv kultového seriálu Star Trek. Zaujímavým bolo aj video, keď sa falošný Elon pripojil do „náhodného“ videohovoru na sieti Zoom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom