Programátor Ali Aliev stojí za tvorbou nového deepfake nástroja, ktorý pomenovali Avatarify. Dokáže zmeniť tvoju tvár na tvár akejkoľvek známej osoby. Avatarify však na rozdiel od iných podobných nástrojov dokáže fungovať v reálnom čase, čiže  znamená, že softvér môžeš využívať aj pri živých videohovoroch, informuje TheNextWeb.

Deepfake videá boli na vrchole svojej popularity ešte pár mesiacov dozadu, no nová neurónová sieť Avatarify sa môže stať ďalším virálom v tejto oblasti. Ako informuje portál Futurism, nástroj je postavený na otvorenom zdrojovom kóde nazývanom First Order Motion, ktorý vyvinula skupina talianskych vedcov.

Ali Aliev však tento kód zobral a upravil, aby dokázala neurónová sieť v reálnom čase nahrádzať tvár používateľa tvárou ľubovoľnej osoby. Celý nástroj je voľne dostupný na GitHube a neurónová sieť je podľa autora už natrénovaná tak, aby si v podstate dokázala poradiť s hocijakou tvárou.

Všetko, čo je potrené urobiť, aby z teba Avatarify spravil známu osobu, je nahrať dostatočný počet fotografií danej osoby do galérie tejto neurónovej siete.

Ali demonštroval kvality tým, že sa pripojil do „náhodného“ videohovoru na sieti Zoom, pričom použil Avatarify, aby vyzeral ako Elon Musk. Obraz Aliho vyzeral naozaj dôveryhodne, no jeho vyjadrovanie jasne naznačuje, že do komunikácie sa nepripojil  samotný Elon.

Navyše, reakcie ostatných účastníkov hovoru mnohí považujú za „veľmi chabé herecké výkony“, takže celé video bolo pravdepodobne zinscenované.

To však nemení nič na tom, že nástroj Avatarify skutočne funguje a funguje pomerne dobre. Na jeho spustenie však budeš potrebovať poriadne výkonný stroj. Aby bol výsledok čo najlepší, Ali odporúča spustiť neurónovú sieť prinajlepšom na nejakom poriadne výkonnom hernom počítači.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom