YouTube kanál TheFakening sprostredkoval stretnutie dvoch technologických velikánov súčasnosti, tentokrát v kulisách cudzej planéty seriálu Star Trek.

Trend deepfake techniky v posledných mesiacoch začal naberať na popularite, najmä po vyplavení informácii, že by mohlo ísť o potenciálnu hrozbu. Zamieňanie tvárí známych osobností sa však stalo trendom, z čoho vzniklo hneď niekoľko úsmevných situácii.

Na konfrontáciu Elona Muska a Jeffa Bezosa sa pozrel slávny YouTube kanál TheFakening. Ten má vo svojej knižnici celú radu deepfake videí, v ktorých zamieňa tváre hneď niekoľkých známych osobností. V novom videu sa však kanál zameriava na najznámejších kolonizátorov vesmíru, ktorých TheFakening stavia do rolí zásadných postáv kultového seriálu Star Trek.

V deepfake videu je tvár CEO Amazonu predaná jednému z pešiakov mimozemskej rasy Talosianov, ktorý vedie rozhovor s kapitánom hviezdnej lode USS Enterprise, Christopherom Pikeom. Práve tomuto svoju tvár prepožičiava Elon Musk. Kulisy scény pochádzajú z pilotnej časti seriálu Star Trek natočenej v roku 1965.

Nenechaj si ujsť
Ktorá streamovacia služba sa z hľadiska obsahu, financií a technickej stránky oplatí Slovákom najviac?

Nejde však o prvý prípad deepfake videí spáchaným na oboch technologických nadšencoch. Ako Jeff, tak aj Elon sa už niekoľkokrát vyskytli v týchto videách, často v konfrontácii s ďalšími známymi osobnosťami. Technológii deepfake sme sa podrobne venovali napríklad v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom