Nie je tomu tak dávno, čo Elon Musk založil ďalšiu spoločnosť, ktorá má vyriešiť katastrofálnu dopravu v mnohých preplnených mestách. Razením tunelov chce The Boring Company taktiež veľké americké mestá prepojiť, no k tomu bude potreba ešte mnoho povolení. Elon Musk sa teraz prezentoval na sociálnej sieti fotkou v jednom z budovaných tunelov, kde sa zmyselne dotýka tunelovacieho stroja.

Z médií a internetu mnohí poznajú Elona Muska nielen ako inteligentného vizionára, ktorý chce pre ľudstvo lepšiu budúcnosť. On sám sa však rád ukazuje aj na fotkách so svojimi projektmi, aby dal okoliu najavo, že mu na nich skutočne záleží. Preto si na Instagrame a Twitteri získal milióny sledovateľov. V skupine boháčov zasa patrí medzi tie osobnosti, ktoré sa nezvyknú povyšovať. To všetko napriek tomu, že vedie hneď niekoľko významných firiem, ktoré menia svet.

Zmyselná fotografia s odkazom na citlivú časť Elona Muska

Aby však Musk dokázal, že projekt spoločnosti The Boring Company stále nie je mŕtvy, tak po dlhšom mlčaní zdieľal na Instagrame fotografiu s jeho tunelovacím strojom. V popise navyše odkazuje na pesničku „When we touch“ od Dana Hilla úryvkom slov z nej. Aj takto vie Musk svojim fanúšikom dokázať, že mu jeho projekty vôbec nie sú ukradnuté. Plány tejto tunelovacej spoločnosti sú realizované aj naďalej. Prvýkrát prišiel Elon Musk s odvážnymi myšlienkami o tuneloch ešte pred pár rokmi, no neskôr sa stali realitou.

K tomuto rozhodnutiu došiel CEO Tesly z frustrácie z dopravy v Los Angeles, ktorá neraz pre enormný počet áut kolabovala. Jeho cieľom je vybudovať pomocou The Boring Company sieť tunelov, ktoré by boli schopné poňať Hyperloop. Ide o nový dopravný systém, s ktorým by pasažieri v podzemí cestovali rýchlosťou viac ako 800 km/h. Spoločnosť už dostala povolenia na tunelovanie pod mestom Los Angeles, Baltimore a od Washingtonu D.C. do New Yorku. K prepojeniu viacerých amerických miest však bude treba ešte mnoho povolení a ešte viac úsilia či financií.

Nenechaj si ujsť
Takto vyzerá šťastný Elon Musk so svojím novým plameňometom v ruke

Ako ale Muska poznáme, on vždy nájde nejaký spôsob, ako zohnať aspoň nejaký obnos peňazí. Veď len nedávno predávala jeho tunelovacia spoločnosť šiltovky za 20 dolárov, pričom sa predalo všetkých 50 000 kusov. Neskôr ale vďaka výzve začal predávať plameňomety spoločnosti The Boring Company. Cena jedného kusu sa pohybovala na úrovni 500 dolárov, no mieste úrady začali proti tejto „hračke“ bojovať. Aj takýmito spôsobmi dokáže CEO Elon Musk získať nemalé financie, ktoré pomáhajú pri rozvoji jeho projektov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom