Vypustenie rakety Falcon Heavy do vesmíru bolo prelomovým krokom, ktorý môže odštartovať novú éru vesmírnych letov. Celú udalosť od štartu až po vypustenie špeciálneho nákladu, Tesly Roadster, sledovali milióny ľudí. CEO SpaceX teraz ukázal ďalšie videá z tohto významného dňa, kedy mu Falcon Heavy pomáhal natáčať aj Jonah Nolan stojaci za seriálom Westworld.

Elon Musk je všetkým dobre známy práve vďaka svojim revolučným myšlienkam, ktorými sa snaží meniť svet k lepšiemu. Jedným z jeho najväčších projektov bola raketa Falcon Heavy, na ktorej vývoji pracovali v SpaceX naozaj dlho. Nakoniec sa však podarilo tento majestátny stroj vypustiť do vesmíru, pričom so sebou vyniesol aj Teslu Roadster spolu so Starmanom.

CEO Tesly sa objavil na filmovom festivale SXSW

Pre mnohých teda išlo o nesmierne dôležitú udalosť, ktorá môže predpovedať lepšiu budúcnosť v objavovaní a cestovaní do vesmíru. Svoje pozitíve myšlienky vyjadril Elon Musk aj počas prekvapivej návštevy filmového festivalu SXSW. Počas diskusie s prítomnými odpovedal na rôzne otázky a zároveň prezradil, čo by malo byť motiváciou pre každého z nás.

Život nie je len riešenie jedného problému za druhým. To nemôže byť jeho podstatou. Človek musí nájsť veci, ktoré ho inšpirujú, vďaka ktorým bude ráno vstávať s radosťou a budú jeho súčasťou.“ – Elon Musk.

Nenechaj si ujsť
Elon Musk poriadne prekvapil: Jeho tunely nakoniec nebudú primárne pre autá

Pri tejto príležitosti nechýbal ani spolutvorca seriálu Westworld, Jonah Nolan, ktorý Muskovi tiež pomohol natáčať zábery zo štartu rakety Falcon Heavy.

Nie je to pre televíziu, alebo nejaký seriál. Ide o časť príbehu ľudstva.“ – Jonah Nolan.

Falcon Heavy and Starman, Part 2

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Falcon Heavy je rozhodne ohromnou raketou, ktorá ľudstvu umožnila začať novú vesmírnu éru a už o pár rokov môže prepraviť na Mars prvých ľudí. SpaceX vytvorilo doteraz najlepší stroj, ktorý začiatkom februára predviedol ohromné divadlo. Nové zábery z tejto udalosti si môžeš pozrieť na priložených videách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom