Veľkolepé plány Elona Muska odľahčiť preplnené mestá od každodenných kolón na cestách začali naberať na obrátkach po vykopaní prvých tunelov. Dokonca sa fanúšikovia dočkali niekoľkých animovaných videí, ktoré v perfektnej grafike odhaľovali, ako bude systém tunelov automobily prepravovať. Po dlhých mesiacoch prichádzajú informácie o tom, že tunely vykopané spoločnosťou The Boring Company majú prioritne využívať chodci a cyklisti.

Sieť podzemných tunelov na prepravu áut v preplnených mestách bola ako prvotný plán Elona Muska odhalená ešte pred niekoľkými rokmi. Postupom času však začal CEO Tesly, SpaceX konať a založil aj spoločnosť The Boring Company, ktorá sa stará o razenie tunelov pre tento revolučný spôsob dopravy. Avšak, teraz naň zmenia pohľad nielen fanúšikovia, ale aj samotný Elon Musk.

Cyklisti a chodci dostanú prednosť pred autami

Tento moderný vizionár na svojom profile na Twitteri odhalil ďalšie využitie pre podzemné tunely, ktoré jeho spoločnosť kope. Prednostne sa v nich majú totiž podľa nových informácií prepravovať cyklisti a chodci. Kde však ostala tá revolúcia? Elon síce neskôr objasnil, že dráhy v tuneloch budú schopné aj transportu áut, no najprv musia byť splnené kapacitné podmienky pre iných cestujúcich. Tí by mali podľa všetkého mať k dispozícii sieť malých staníc, ktorých počet môže prekročiť aj 4-ciferné číslo.

Nenechaj si ujsť
Elon Musk zverejnil fotografiu s tunelovacím strojom od The Boring Company

Nástupište o veľkosti parkovacieho miesta má byť efektívnejšie ako veľká stanica, kde by sa zhromažďovali tisíce ľudí. Nie je nám však úplne jasné, prečo sa Elon Musk rozhodol vydať práve týmto smerom. Pre cyklistov a chodcov by totiž bolo omnoho lepšie vyhradiť viac miesta na asfaltovej ceste namiesto drahého kopania tunelov. Rovnako majú tiež v mnohých veľkomestách možnosť zviesť sa podzemným metrom.

Nech sú zámienky akékoľvek, mnohých fanúšikov tejto spoločnosti, ale aj plánov Elona Muska vybudovať dopravnú infraštruktúru podzemných tunelov jeho najnovšie tvrdenia poriadne zaskočili. Aby sme si však vedeli dobre predstaviť, ako chodci a cyklisti budú reálne uprednostnení v tejto doprave pred autami, nezabudlo sa ani na ďalšie skvelé video, ktoré odhaľuje túto „revolučnú“ dopravu. Ktovie, o pár mesiacov môže byť zasa všetko inak, no je nepravdepodobné, aby autá dostali opäť prednosť pred cyklistami a chodcami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom