Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

banner-redmi-note2
O novinkách spoločnosti Elephone počujeme veľmi často, keďže ich vydávajú doslova ako na bežiacom páse. Ich najnovším prírastkom je dvojica prémiových smartfónov s nadupanou výbavou a prijateľnými cenami.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Čínsky výrobca Elephone oficiálne uviedol novú sériu smartfónov s názvom Vowney. Novinky sú hneď dve, jedna drahšia s TOP výbavou – Elephone Vowney – a druhá s menej nadupaným, no stále výkonným hardvérom a nižšou cenou – Elephone Vowney Lite. Poďme sa teda detailne pozrieť na to, čo nové TOP modely spoločnosti Elephone prinášajú.

elephone-vowney-2

Elephone Vowney

Vybavenejší z dvojice, Elephone Vowney, prináša veľký 5,5″ IPS LCD displej s 2K rozlíšením (2560 x 1440 pixelov), ktorý je vložený do kovového šasi smartfónu. Hustota pixelov sa v tomto prípade zastavila na vysokej hodnote, 535 ppi. Hnacím motorom Elephone Vowney je osemjadrový MediaTek Helio X10 procesor s taktom 2 GHz, ktorý je postavený na 64-bitovej architektúre. Procesoru sekunduje grafický čip PowerVR G6200 a 4 GB RAM pre plynulý multitasking. Vnútorná pamäť má v prípade Elephone Vowney 32 GB kapacitu, pričom k dispozícii je aj slot pre microSD karty do 64 GB.

elephone-vowney-3
Zadnú stranu tvorí plastový kryt s textúrou brúseného kovu. Dominantou zadnej strany je 21 MPx Sony IMX230 snímač s duálnym LED bleskom a možnosťou nahrávania 4K videí a spomalených videí pri snímkovacej frekvencii 120 fps. Výrobca udáva aj rýchle automatické zaostrovanie s časom zaostrenia len 0,15 sekundy. Okrem fotoaparátu môžeme na zadnej strane nájsť aj snímač odtlačkov prstov. Túto nadupanú výbavu potom ukončuje 4000 mAh batéria, 8 MPx predná kamera a najnovší Android 5.1 Lollipop. Oba smartfóny tiež prichádzajú s DualSIM a podporou 4G LTE sietí na frekvenciách 800/1800/2100/2600 MHz.

vowney-2

Elephone Vowney Lite

„Menej“ vybavenejší brat Elephone Vowney, Elephone Vowney Lite, prichádza s rovnakou konštrukciou aj kovovým šasi. Disponuje rovnakým 5,5″ displejom, no tu Elephone zvolil FullHD rozlíšenie (1920 x 1080 pixelov). Aj Vowney Lite poháňa MediaTek Helio X10 procesor s rovnakým taktom. Procesoru tentokrát disponuje „len“ 3 GB operačná pamäť RAM. K dispozícii je potom 16 GB vnútornej pamäte, zadný 21 MPx Sony fotoaparát, predný 8 MPx fotoaparát, 4000 mAh batéria či Android 5.1 Lollipop. Ostatné špecifikácie sa zhodujú s Elephone Vowney.

elephone-vowney-6elephone-vowney
Zaujímavosťou je tiež domovské kapacitné tlačidlo pod displejom oboch smartfónov, ktoré je multifunkčné a fungovať bude ako tlačidlo domov, späť a aj tlačidlo nedávnych aplikácií. Obidve novinky budú dostupné v predaji od 25. októbra, no predobjednať si ich môžete už teraz. E-shop Coolicool.com ich ponúka za oficiálne ceny, resp. 269 € za vybavenejší Elephone Vowney a 215 € za Elephone Vowney Lite.

elephone-vowney-7

elephone-vowney-5      elephone-vowney-4

Čo vravíte na novinky spoločnosti Elephone? Páči sa vám pomer cena / výkon? 

Zdroj: Elephone

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú