Prvé elektrické SUV od Škody zažije svoju premiéru už 1. septembra v Prahe, a tak nám Škoda postupne odhaľuje výzor novinky. Tentokrát sú to skice exteriéru, podľa ktorých je dizajn Škody Enyaq skutočne progresívny, výrazný a dynamický.

Škoda Enyaq iV predstavuje pre automobilku vstup do novej éry. Tento model je prvým vozidlom z Mladej Boleslavi postaveným na platforme MEB, ktorú okrem iného využije aj pripravovaný Volkswagen ID.4.

Čiste elektrický Enyaq je už za dverami

Približne pred dvomi týždňami Škoda odhalila aj interiér, ktorý je inšpirovaný prvkami moderného životného prostredia. Podľa Neuholda sú v exteriéri naoapak typické výrazné línie, čisté plochy a kryštalické prvky. Stavili teda na emocionálny dizajnový jazyk značky Škoda.

Na otázku, čo je podľa neho najvýraznejším prvkom v dizajne exteriéru, odpovedal, že jednoznačne predná maska.

„Aj u našich elektrických vozidiel vedome vsádzame na výraznú masku, ktorá je výrazným identifikačným rysom značky.  V prípade vozidla Enyaq iV je maska ​​pretiahnutá výrazne dopredu a je vzpriamenejšia, čo umocňuje vzhľad silného vozidla. Pozornosť iste upútajú tiež Matrix-LED hlavné svetlomety a svetlá pre denné svietenie,“ doplnil.

Karoséria Enyaqu je výrazne aerodynamická, vďaka čomu sa koeficient dynamického odporu dostal na hodnotu 0,27 cx. Pre SUV tejto veľkosti je to skutočne pôsobivý výsledok, čo pozitívne ovplyvňuje aj jeho dojazd. Pre zaujímavosť, v prípade SUV modelov sú bežné hodnoty nad 0,35 cx a dokonca výnimkou nie sú ani hodnoty nad 0,40 cx.

Škoda v Enyaqu sľubuje dojazd 500 km podľa metodiky merania WLTP. Celkovo budú k dispozícii dva varianty pohonu (pohon zadnej nápravy a pohon všetkých kolies), tri rôzne kapacity batérie (55 kWh/ 62 kWh/ 82 kWh) a päť výkonových verzií synchrónneho elektromotora (109 kW/ 132 kW/ 150 kW/ 195 kW/ 225 kW). Opäť pripomíname, že redakcia FonTech.sk mala dokonca exkluzívnu možnosť vyskúšať elektromobil na vidieckych cestách v Írsku

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom