Keď sa spomenie najväčšia herná expo akcia, každému hráčovi sa pred očami zobrazí jedno: E3. V kalendári svieti pod kolónkou mesta Los Angeles a oficiálny dátum je zakrúžkovaný na 12-14 júna.

E3 nenecháva nadšencov herného sveta čakať a má pripravených pár noviniek, ktoré sprevádzajú program ešte pred oficiálnym začiatkom akcie. Hráči sa môžu tešiť obrovskému hernému svetu, ktorý odhaľuje nové hry, kreatívne prepracované trailery a ešte omnoho viac. My vám prinášame vychytávky z prvého dňa.

Microsoft na E3 2018

Hardware je odškrtnutý, na rad prichádzajú hry. A Microsoft nás s nimi nešetrí. Predstavenie začalo trailerom pre Halo Infinite, tvorené pomocou nového Slipspace Engine. Hra sa rozširuje o možnosti vo svete bez prekážok, kde slová ako rasa, pohlavie či náboženstvo nemajú žiadne bariéry. Cieľom sa stáva zachrániť ľudstvo v úplne novej kapitole príbehu. Konferenciu otvoril Phil Spencer prívetivým posolstvom, ešte skôr ako sa začala ponárať do hlbokej duny prívetivej tmy.

Ori and the Will of the Wisps

Počas roku 2019 pribudne pokračovanie úspešnej hry Ori and the Blind Forest, ktorá je druhou potešujúcou informáciou pre užívateľov hernej platfromy Xbox One alebo Windows 10. Opäť sa stretávame s magickým prostredím plným záhadných miest a hádankami, ktoré je treba vyriešiť.

Seiko: Shadow Die Twice

Samo o sebe šokujúce odhalenie priniesol Activision, ktorý vydáva Shadow Die Twice oficiálne už známym ako Seiko: Shadow Die Twice. Ten bude dostupný v priebehu budúceho roku.

Fallout 76

Na rad prichádza Tod Howards a novinka zvaná Fallout 76. No ešte pred tým sa von dostáva informácia, že Fallout 4 bude odteraz k dispozícií i na Xbox Game Pass. Naspäť však k tejto číslami zakrytej záhade. Jedná sa o predbežnú hru, ktorá bude 4-krát väčšia ako bola už spomenutá Fallout 4. Dej začína v horách Západnej Virgínie, kde hráč vychádza z tzv. Vault 76 dvadsať rokov potom, čo atómové bomby ukončili život aký ho dosiaľ poznáme. Fallout otvára úplne novú kapitolu, na ktorú bude obtiažne počkať.

Life is Strange

Táto príbehovka chytila za srdce nejedného človeka. Nepíšeme hráča, pretože mnoho bežných používateľov – nielen zanietených hráčov – sa stretlo alebo aspoň hralo minimálne jednu kapitolu tejto dejovej línie. DONTNOD Enterainment o tom vie a vnáša nový záblesk. 26. júna sa ho dočká konzola Xbox. Hlavnou postavou bude v tomto prípade mladý chlapec s obrovskou predstavivosťou, ktorý skúma planéty, bojuje s príšerami a ešte oveľa viac.

Dočkali sme sa i nového traileru pre Crackdown 3, prichádzajúci vo Februári 2019 a traileru pre Metro Exodus, ktorý odhaľuje svet s ponurou atmosférou no množstvom nádherných herných systémov. Hra pôsobí veľmi zvláštne, v dobrom slova zmysle, a obsahuje i špeciálne vylepšenia pre vlastníkov Xboxu. Keď už sme pri nových traileroch, pridáva sa i Kingdom Hearts 3 s dátumom vydania 29. januára 2019 a podporou pre Xbox One a PS4. KD3 sprevádzajú tri nové trailery a predstavuje sa so zbrusu novým množstvom herných svetov (ako napr. Ľadové kráľovstvo, Piráti z Karibiku, Monsters a.s., Toy story, Veľká šestka a iné).

V neposlednom rade ešte prichádza trailer na nový Division 2.

Battlefield V

Najočakávanejšiu hru priniesla EA – a tou je Battlefield V.  Očakávania však boli veľké a žiaľ, po prvom trailere kritika túto spoločnosť veľmi nešetrila. Hra nezožala ani zďaleka také ovácie aké sa predpokladali. Okrem iného ale pribudol Battle Royale mód, ktorý môže hru ešte stále zachrániť alebo ju naopak, strhnúť na úplné dno. Ostáva teda len na vývojároch ako sa s tým popasujú. Oficiálny dátum, kedy sa bude dať zahrať je stanovený na 19. Októbra 2018 s podporou pre PlayStation 4, Xbox One PC.

Forza Horizon 4

Po nie až tak najlepšej prezentácií od EA, prichádza Microsoft s ohromujúcou ukážkou na novú Forza Horizon 4 obsahujúcu množstvo nových vozidiel, vplyvov počasia a rôznych druhov terénu. Forza bude disponovať konkrétne 4 dynamickými obdobiami, ktoré sa budú striedať na základe vývoja a spôsobu hry. Podporu dostane pre Xbox One a Windows 10 2. októbra.

One more

Odhliadnuc na chvíľku od herných noviniek, Microsoft prináša one more surprise – Microsoft studio: The Initiative. Developer State of Decay 2 – spoločnosť Undead Labs bola zakúpená a stáva sa súčasťou Microsoft Game Studios. Tým však Microsoft nekončí! Nasledujú Playground Games, tvorcovia Forza Horizon a spoločnosť stojaca za nádherne prepracovaným herným svetom Hellblade – Ninja Theory. Pochybujeme že Microsoft trpel nejakým druhom nákupného ošiaľu a budeme tajne dúfať, že sa tento rozmach odrazí na novej spolupráci s viditeľne pozitívnymi výsledkami. Sme však sotva v polovičke prvého dňa a tak poďme radšej ďalej. Nasledujúca informácia bude pre mnohých určite viac než lákavá.

Devil May Cry 5

Tvorcovia tretích strán predstavujú trailer, ktorého už prvé minúty sprevádza nostalgické nadšenie pokračovania po 4 rokoch. Devil May Cry 5 je tu s už známou hlavnou postavou menom Nero a trailer je viac než výborný. Oficiálny dátum vydania sa udáva na jar 2019.

Jump Force

Anime. Anime. A opäť Anime. Jump Force nám predstavuje Bandai Namco, ktorý sa skladá z kúskov Naruta, Dragonball Z, One Piece a iných. Tomuto štýlu hier sa teší čoraz väčšia skupina hráčov a Jump Force má prispieť do tejto komunity ďalšou animovanou bombou, ktorú bude možné spustiť v priebehu nasledujúceho roku.

Dying Light 2

Dying Light 2 vyzerá, že pokračuje v predchádzajúcich krokoch prvej časti a prináša známy mix parkouru, meele combatu a hrozivých stretnutí s nemŕtvymi. Pribudli rozšírenia možnosti dialógu a morálnej dilemy, ktoré budú mať výrazný vplyv na to akým smerom sa bude vyvíjať svet okolo hráča. Tí čo prežili potrebujú k svojej existencií vodu a jedlo. To sa bude dať priamo ovplyvniť tým, ako bude hra prebiehať. Dying Light sa stáva ešte zaujímavejším herným kúskom.

Ešte pár noviniek na záver

Ešte pár noviniek na záver, ktoré prilejú zopár kvapiek do už teraz neutíchajúcej nedočkavosti. Battletoads sa rebootuje!  Tento polarizujúci retro hit sa vracia v roku 2019 q to ani zďaleka nie je všetko. Známejšie Gears of War dostáva podporu mobilnej aplikácie vo forme Gears Pop a v neposlednom rade, bola odhalená Gears of War 5. Kait z predchádzajúcej časti je  tentokrát hrateľná postava vo vedení a jej snahou je objaviť pravdu skrývajúcu sa za jej rodinou. Aj pri vyostrenom množstve akčného a neutíchajúcej streľbe sa zdá, že kľúčovým bodom bude tentokrát práve emocionálny príbeh. Dostupnosť sa opäť udáva na rok 2019.

Čerešnička na torte

Vyzerá to tak, že prvý deň E3 priniesol novinky hlavne čo sa týka storylinov v rôznych odvetviach hier. Čoraz častejšie sa hráči zameriavajú práve na to a na voľnosť v hernom svete bez limitov. Ako sa však hovorí, po dobrom jedle by mal nasledovať dezert a o ten v tomto prípade určite núdza nebola. Postaral sa o ňho CD Projekt Red, ktorý na záver nastúpil s informáciou, ktorá nepochybne potešila najviac. Prišla v podobe traileru pre Cyberpunk 2077. Keď spomíname ten dezert, hovoríme naozaj o poriadnom súste. Veď posúďte sami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom