Streamovacie služby iStreamItAll a Jetflicks, populárne najmä v USA a v Kanade, definitívne končia poskytovanie služieb. Jedná sa totižto o nelegálne služby, ktoré používateľom ponúkali obsah z knižníc Netflix či Hulu bez súhlasu autorov seriálov či filmov, píše Gizmodo.

V tomto prípade boli zatknutí dvaja hlavní tvorcovia oboch služieb, 36-ročný Darryl Julius Polo a 40-ročný Luis Angel Villarino, spolu s ďalšími šiestimi komplicmi. Ich zatknutie prebehlo už v auguste, no až teraz sa k svojim skutkom priznali. Darryl bol navyše obvinený aj z trestného činu prania špinavých peňazí, k čomu sa rovnako priznal.

Screenshot

Obe služby mali svoje zázemie v Las Vegas, pričom služba iStreamItAll patrila celá obvinenému Darrylovi a na službe Jetflicks pracovali obaja obžalovaní spoločne. Služby fungovali na princípe vyhľadávania torrentov k najnovším epizódam seriálov a filmov, ktoré následne za mesačný poplatok ponúkali svojim predplatiteľom, tí mohli tieto seriály následne sledovať online, alebo sťahovať do svojich zariadení. Ako informuje portál FoxNews, obe služby boli dostupné na väčšine bežných zariadení, ako počítače, smartfóny či tablety.

Knižnica služby iStreamItAll bola naozaj obrovská, tvorilo ju zhruba 118 000 epizód seriálov a viac ako 11 000 filmov, čo je viac, ako je obsah knižníc tých najväčších legálnych streamovacích služieb. Obžalovaný Darryl sa navyše priznal k tomu, že svojich odberateľov nabádal prostredníctvom emailu, aby zrušili predplatné u ostatných poskytovateľov obsahu, pričom mal poukazovať práve na veľkosť knižnice služby iStreamItAll. Odborníci odhadujú, že Darrylovi mohli peniaze od odberateľov vyniesť až milión dolárov. Tie mu však teraz budú zrejme k ničomu, súdny proces s oboma obvinenými je naplánovaný na marec budúceho roka a vo väzení si určite posedia pekných pár rokov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom