Žijeme v dobe, kedy sa technológie posúvajú náramnou rýchlosťou. Prinášajú mnoho výhod a taktiež dokážu ušetriť veľa času. Niektorí ľudí však nie sú v oblasti technológií príliš zdatní, čo obzvlášť platí, bez akejkoľvek urážky, hlavne pri ženách.

Dôkazom tohto tvrdenia je aj situácia, ktorá sa odohrala v austrálskej Victorii. S informáciou prišiel portál autoforum.cz, ktorý čerpal informácie z konta AlfaPower na sociálnej sieti Twitter. Dve mladšie ženy sa totiž rozhodli dofúkať pneumatiky svojho vozidla značky Volkswagen. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby na dofúkanie nechceli použiť nabíjačku na elektromobily.

Najskôr použili konektor systému CCS Combo 2 a keď im to nefungovalo, siahli aj po druhom konektore CHAdeMO. Až po viacerých pokusoch zistili, že touto cestou to naozaj nepôjde a svoju námahu vzdali. Viacerí ľudia sa ozvali, že celá situácia bola vopred zahraná, no zábery pochádzajú z bezpečnostnej kamery, takže celá situácia bola s najväčšou pravdepodobnosťou reálna.

Na ospravedlnenie slúži možno fakt, že nabíjacie stanice sa z diaľky môžu trochu podobať na stojanový kompresor, no rozhodne je už pri pohľade na konektor jasné, že ho nepôjde napojiť na ventil. V každom prípade stačí len pozorne čítať, čo by obom dámam ušetrilo čas aj námahu, nakoľko pri každej nabíjacej stanici sa nachádza návod na to, akým spôsobom si nabiješ svoj automobil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom