Máš doma desktop alebo notebook a chcel by si od neho vyššiu rýchlosť, než momentálne podáva? Skúšal si už rôzny softvér na čistenie či optimalizáciu operačného systému, no stále to nie je ono?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V tom prípade ti môže perfektne pomôcť výmena tradičného HDD disku za rýchlejšie SSD. V tomto článku ti preto predstavíme dva SSD disky, ktorých ceny nepresahujú ani len 40 €.

KingDian S400 120 GB

Cena: 39,11 €

Prvý z SSD diskov je ideálny na použitie v klasických desktopoch aj notebookoch. Je veľký 2.5 palca a do svojej PC skrinky / notebooku ho pripojíš pomocou konektora SATA III. Kapacitou 120 GB je vhodný skôr ako primárny disk pre chod systému a na ostatné súbory by si mal nechať väčšie HDD. Rýchlosť čítania činí okolo 476 MB/s a rýchlosť zápisu zas zhruba 199 MB/s. Svedčia o tom aj výsledky z benchmarkov, v ktorých sa dokonca podarilo získať ešte lepšie výsledky.

Kúpiť SSD disk KingDian S400 120 GB za 39,11 €
Kupón exkluzívne vo FonTech Shope!

KingDian N480 240 GB M.2

Cena: 56 €

Druhé SSD má taktiež široké použitie, no najlepšie sa uplatní v ultrabookoch. Disponuje totiž kapacitou 240 GB a veľká zmena nastala aj v konektore, ktorým je tentokrát M.2. Tým pádom sa zmenili aj rýchlosti. Zatiaľ čo rýchlosť čítania dosahuje 560 MB/s, rýchlosť zápisu je stále úctyhodných 365 MB/s. O rýchlostiach sa opäť môžeš presvedčiť v benchmarkoch. Tento 240 GB SSD môže byť tvoj v exkluzívnej 46 % zľave, ktorú získaš po zadaní kupónu dostupného v našom shope.

Kúpiť SSD disk KingDian N480 240 GB M.2 za 56 €
Kupón exkluzívne vo FonTech Shope!

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
43%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
29%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.