Dostane Robert Downey Jr Oscara za film Avengers: Endgame? Pred 92. ročníkom odovzdávania Cien Akadémie, ktorý sa bude konať 9. februára 2020, sa, prirodzene rozpráva o tom, kto si zaslúži vyhrať Oscara a kto nie. Ako je to s Iron Manom? Je možné, že herec čoskoro získa Cenu Akadémie za Najlepšieho herca v hlavnej úlohe? Podľa Ladbible si to myslí aj samotný Joe Russo.

Robert Downey Jr. stál pri Kevinovi Feigem od samotného začiatku MCU. Filmom z 2008 začal tento filmový vesmír, ktorý počas rokov prerástol v monštróznu sériu s vyše dvadsiatimi titulmi. Posledná veľká tímovka, Avengers: Endgame, dokonca prebrala titul najúspešnejšieho filmu všetkých čias od Avatara (2009), informoval The Verge.

Šance sú naozaj veľké

Práve v spomenutom Avengers: Endgame herec Robert Downey Jr. ukončil svoju 11-ročnú cestu u Marvel Studios. Je teda logické, že fanúšikovia budú zubami-nechtami bojovať za to, aby získal všemožné ocenenia. Navyše, každý musí uznať, že Downey v jeho poslednom MCU filme ponúkol možno najlepší herecký výkon jeho kariéry. Aké su teda šance, že získa nomináciu na Oscara či prípadne samotné ocenenie?

Internetom sa však šíria rôzne názory. V prvom rade sa však pozrime na to, čo hovorí jeden z režisérov, Joe Russo. Toto povedal v dávnejšom rozhovore pre Backstory Magazine:

“To, čo je tak neuveriteľné na Robertovi Downeym a jeho výkone – a myslíme si, že ide o výkon, ktorý si zaslúži ocenenia – je moment, kedy sa pozrie na Benedicta (Doctor Strange). V tom momente, čo vidíte, že sa stane s jeho tvárou, spôsob, akým mu klesnú oči a uvedomí si to… Je to preto, lebo pozná riešenie. Riešenie, ktoré zahŕňa jeho lusknutie prstami – a jeho smrť ”, uvádza Ladbibble.

Obaja režiséri pokračovali a podotkli, že si myslia, že Downeyho výkon v MCU je “ohromujúci”. “Zaslúži si Oscara viac ako ktokoľvek za posledných 40 rokov, a to vďaka tomu, ako motivoval populárnu kultúru,” dodali bratia Russovci.

Nenechaj si ujsť
Známy herec z MCU si chce opäť zahrať svoju mŕtvu postavu. O koho ide?

Nie všetci však súhlasia

Objavujú sa aj názory, že Downey si Oscara za úlohu Tonyho Starka v Avengers: Endgame nezaslúži, a to preto, lebo ani zďaleka nešlo o najlepší výkon jeho kariéry. Sergio Pereira z portálu Fortress of Solitude uvádza, že aj keď je na Akadémiu vytváraný veľký tlak od fanúšikov, nominácia na Oscara by nemala byť o tom, ako sa ľuďom páčila filmová postava, ale ako dobre bola stvárnená.

Fanúšikovia na druhej strane jednoznačne túžia po tom, aby Downey dostal aspoň nomináciu. Nestranní ľudia sú však toho názoru, že jeho hereckému výkonu je pripisovaný nadmerný talent, a to len kvôli tomu, že Iron Man ukončil svoju emocionálnu cestu v MCU.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom