Vianoce sú tu už takmer o mesiac a pomaly začína vrcholiť nákup darčekov. Medzi najobľúbenejšie darčeky sa rozhodne radí aj elektronika, a to najmä smartfóny.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Propeller Insights preto spravil v USA prieskum o tom, aké smartfóny preferujú odlišné vekové skupiny. Na mušku si zobral tínedžerov a dospelých.

Na jednom sa nezhodnú

Z prieskumu nakoniec vyplinulo, že dospelí a tínedžeri majú úplne odlišné požiadavky. Až 38 % dospelých sa totiž vyjadrilo, že by chcelo Galaxy S8-čku od Samsungu. iPhone 8 a iPhone X si teda vybralo iba zvyšných 20 %, respektíve 22 %.

galaxy s8

Naproti tomu u tínedžerov panovali iPhone X a iPhone 8, a to až s 35 % hlasov. Galaxy S8 by chcelo iba zvyšných 28 %.

Mladí idú s trendom

Dôvodom dominancie Galaxy S8 u dospelých je podľa USA Today 3.5 mm jack pre slúchadlá, snímač odtlačkov prstov a pomerne nízka cena. Mladým však tieto vlastnosti až tak nechýbajú a skôr sa snažia ísť za najnovšími trendmi.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
100%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.