Horúco očakávaná seriálová novinka Loki dnes štartuje svojou prvou epizódou na streamovacej platforme Disney+. Slováci si ho síce oficiálnou cestou bez použitia VPN zatiaľ nevychutnajú, nakoľko služba má byť v našom regióne spustená až v druhej polovici roka, isté však je, že Disney má našliapnuté predstaviť ďalší veľký hit.

Na čom si seriály vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Loki je po WandaVision a The Falcon and the Winter Soldier už tretím tohtoročným seriálom zasadeným do MCU (Marvel Cinematic Universe). Hlavnú rolu ľstivého a nevyspytateľného severského boha si v seriáli zahral Tom Hiddleston, dobre známy už z predchádzajúcich filmov Marvelu a je to práve britský herec, na ktorého sa v prvých reakciách kritikov i verejnosti valia superlatívy.

Prakticky všetky prvé ohlasy vyzdvihujú Hiddlestonov výkon a chvália rozhodnutie Disney nechať dodatočný priestor práve postave Lokiho, ktorá v MCU patrí k jedným z najzáhadnejších. 40-ročný herec si rolu ikonického hrdinu rozhodne užíva, ukazuje, že od čiernobielej postavy má Loki na míle ďaleko a predovšetkým, opäť divákov skvele baví.

Vo veľkom sa na tom podľa úvodných hodnotení podpisuje aj materiál, s ktorým herec pracuje. V seriáli totiž v spolupráci so záhadnou organizáciou Time Variance Authority, cestuje v čase a navštevuje viaceré alternatívne univerzá.

Tvorcovia seriálu majú pracovať s námetom mimoriadne zručne, vo veľkom odkazujú na predchádzajúce projekty MCU, zároveň však dokážu zaujať aj vlastnou pútavou premisou. Tá má divákov nechávať v napätí a pri cestovaní dimenziami si vyžaduje divácku pozornosť.

Youtube / Mr Sunday Movies

Predmetom chvály je ďalej aj vzťah medzi ústrednou dvojicou. Lokiho totiž na scéne v úlohe agenta a zástupcu Time Variance Authority sprevádza herec Owen Wilson a dvojka má mať medzi sebou tú správnu chémiu.

Nebaví ťa Marvel? Skús konkurenciu 
Totálne komiksové šialenstvo. Toto sú všetky DC novinky, ktorých sa v najbližších rokoch dočkáme

Recenzia Jam Report aj vďaka zmieneným skutočnostiam Lokiho označuje za „úžasne zábavného, dráždivo tajomného a nádherne spracovaného“ a dodáva, že seriál komiksové univerzum Marvelu posúva na celkom novú úroveň.

Podobné ohlasy na adresu novinky nie sú ojedinelé. Na známom portáli Rotten Tomatoes aktuálne svieti skóre 96%, pri hodnoteniach divákov má novinka zatiaľ 100%, aj keď tu je počet hodnotení vzhľadom na čerstvú premiéru ešte pomerne nízky.

Nie všetkým recenzentom sa však Loki páči a objavujú sa aj kritické ohlasy. Telegraph napríklad novinku označil za obsahovo prázdnu zábavu zabalenú v peknom obale, pričom kritizoval predovšetkým prehnanú snahu detailne vysvetľovať všetky časové paradoxy a kroky spojené s cestovaním v čase.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom