Humbug okolo Justice League režiséra Zacka Snydera sa pomaly ukľudnil a aj napriek veľkej kampani fanúšikov za obnovenie jeho univerza začína byť čoraz jasnejšie, že dokončenia chystanej trilógie sa pravdepodobne nikdy nedočkáme.

Na jednej strane je to škoda, na strane druhej má držiteľ komiksových práv, spoločnosť Warner Bros., množstvo príležitostí napraviť si pošramotenú reputáciu. Pozreli sme sa, aké ďalšie DC filmy si pre nás filmový gigant najbližšie nachystal.

Warner Bros

The Suicide Squad

Očakávaná premiéra: 6. august 2021

Warneri to so Suicide Squad skúsili už v roku 2016, film si však od divákov odnášal rozporuplné ohlasy a za očakávaniami ďaleko zaostal. Po komerčnej stránke naopak išlo o veľký úspech, hviezdne obsadený tím anti-hrdinov sa preto vracia na scénu, aby si napravil pošramotenú povesť, zničil zlovestné laboratórium z nacistickej éry a popritom zachránil svet.

Prvej upútavky sme sa dočkali iba nedávno, vďaka R-kovému ratingu sľubuje krvavú zábavu nabitú známymi hereckými tvárami. Z pôvodného filmu sa vracia Harley Quinn, Rick Flag aj kapitán Boomerang, pribudne k nim naopak Bloodsport, T.D.K. alebo Peacemaker, ktorý sa dočká aj samostatnej seriálovej odbočky.

Režíruje tvorca Strážcov Galaxie, James Gunn, novinka je teda v schopných rukách a dopadnúť by mohla podstatne lepšie ako jej predchodca.

Warner Bros. Pictures/YouTube
The Batman

Očakávaná premiéra: 4. marec 2022

Po Christianovi Baleovi a Benovi Affleckovi sa do vystuženého čierneho kostýmu Batmana tentokrát navlečie Robert Pattinson (Tenet), ktorý zároveň odštartuje novú éru neohrozeného ochrancu Gothamu. Príbeh nás zavedie do Batmanových začiatkov, režisér Matt Reeves ale avizuje, že film nepredstaví udalosti Batmanovho stvorenia, ale jeho začiatky a druhý rok v úlohe strážcu poriadku.

Temný rytier bude musieť čeliť viacerým známym antagonistom v podobe Pinguina, Catwoman či Riddlera, aj tí sa však ako zloduchovia iba formujú a v zločineckom podsvetí ešte o sebe iba dávajú vedieť.

Nový Batman zároveň bude poriadne temný, ústredným motívom totiž bude vyšetrovanie série brutálnych vrážd v Gothame. Okrem Roberta Pattinsona sa môžeš tešiť aj na Zoë Kravitz (Catwoman), Colina Farrella (Pinguin) či herca Paula Dana, ktorý podobizeň prepožičia Tomovi Riddlerovi.

Filmový Batman sa zároveň nebude radiť do DCEU, podobne ako napríklad Joker s Joaquinom Phoenixom by malo ísť o samostatný film bez akéhokoľvek prepojenia na ostatné snímky na zozname.

Warner Media

Black Adam

Očakávaná premiéra: 29. júl 2022

Black Adam je v predprodukčnej fáze už viac ako 13 rokov, napriek tomu ide o jednu z najočakávanejších komiksoviek súčasnosti. Nielen, že v jej centre stojí anti-hrdina Black Adam, ktorý v DC univerze patrí medzi najmocnejších, podobizeň mu navyše prepožičia miláčik Hollywoodu, Dwayne „The Rock“ Johnson.

Spojenie dvoch silných mien predznamenáva divokú akčnú jazdu, keďže podľa slov hollywoodskej superstar chce Dwayne na plátno priniesť jedného z najlepších a najzapamätateľnejších superhrdinov všetkých čias.

O réžiu sa stará španielsky tvorca Jaume Collet-Serra (Non-stop), ten sa v novom filme bude môcť vyhrať do sýtosti, Black Adam totiž disponuje takmer božskými schopnosťami a v žiadnom prípade sa pri ich využití nestráni ani hrubého násilia. Pred tisíckami rokov bol Black Adam otrokom, aj preto patrí k nemilosrdným zástancom spravodlivosti a spravidla je sudcom aj katom v jednej osobe.

Zároveň nepôjde o jedinú zaujímavú postavu vo filme. Tvorcovia plánujú predstaviť celú plejádu členov Justice Society of America, medzi ktorými nebudú chýbať Atom Smasher, Hawkman alebo Cyclone.

Warner Media
The Flash

Očakávaná premiéra: 4. november 2022

Od prvého samostatného filmu bleskurýchleho Flasha stihli za uplynulé roky odstúpiť už štyria režiséri, čo jasne naznačuje, že Warneri sa v nakrúcaní svojich komiksoviek radi angažujú a Rob Snyder so svojou Justice Leaguje zďaleka nebol jediným obmedzovaným tvorcom.

Po mnohonásobných odkladoch však filmový Flash v hlavnej úlohe s Ezrom Millerom predsa len príde a podľa avizovaných správ by mohol znamenať reštart filmového DC univerza.

Na akom TV si vychutnáš DC projekty v skvelej kvalite?

Pozri si ho na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

O novinku sa postará režisér dvojice hororov To, Andy Muschietti, príbeh sa zameria na cestovanie Flasha v čase, aby zmenil udalosti vedúce ku smrti svojej matky. Hlavný hrdina sa tak dostane hneď do niekoľkých alternatívnych realít, kde stretne napríklad Batmana v podaní Michaela Keatona či Bena Afflecka.

Dvojica netopierích hrdinov zo strany tvorcov určite nebude jediným prekvapením pre divákov, možnosti sú v tomto prípade naozaj bohaté a tešíme sa na množstvo easter eggov, s ktorými filmári nepochybne prídu. Celkovo má filmový Flash ponúknuť osobný, takmer intímny príbeh skombinovaný s humorom a samozrejme výpravnou akciou.

Aquaman 2

Očakávaná premiéra: 16. december 2022

Aquaman v roku 2018 v dobrom šokoval celý filmový svet, keď sa s tržbami presahujúcimi jednu miliardu stal komerčne najúspešnejším filmom celého DC univerza.

Správy o chystanom pokračovaní preto na seba nenechali dlho čakať, režisérsky mág James Wan (Insidious) sa však viackrát nechal počuť, že k pokračovaniu sa vráti len za predpokladu kvalitného scenára. Ten, zdá sa, splnil jeho očakávania, film sa totiž aktuálne nachádza v predprípravnej fáze a nakrúcať by sa malo začať už počas tohto leta.

Návrat hlásia Jason Momoa aj viacero ďalších známych tvárí z pôvodného filmu, za mnohé spomeňme Amber Heard v postave Mery. Dejové zasadenie ani detaily ohľadom príbehu zatiaľ nepoznáme, rovnako nie je známe, ktorý z antihrdinov Aquamana v novinke vyzve.

Najpravdepodobnejší sa momentálne zdá Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), ktorý má s Pánom morí nevyriadené účty a túži po pomste. Režisér James Wan na margo príbehu zatiaľ povedal len toľko, že pokračovanie bude o niečo vážnejšie a bude reflektovať svet, v ktorom žijeme.

Shazam: Fury of the Gods

Očakávaná premiéra: 2. jún 2023

Pokračovanie dostane aj úspešný Shazam!, na ktorom sa pracuje už od apríla 2019. K filmu sa okrem režiséra Davida F. Sandberga vráti aj scenárista Henry Gayden, dúfame však, že po príbehovej stránke sa Gayden pochlapí o niečo viac ako pri pôvodnom filme.

Hlavnou záporáčkou bude Hespera, dcéra mocného boha Atlasa, ktorú v novinke stvárni oscarová Helen Mirren. Asistovať jej bude aj herečka Luci Liu, ktorá vo filme zosobní Hesperinu sestru.

Do hlavných úloh sa vráti Asher Angel ako mladík Billy Batson a samozrejme tiež Zachary Levi v úlohe chlapcovho alter-ega, mocného hrdinu Shazama, disponujúceho silou starých Bohov. Vylúčená nie je ani účasť Dwayna Johnsona ako Black Adama, ktorý sa medzičasom dočká samostatného filmu a Shazam je jeho úhlavným nepriateľom.

Nevyužiť tento potenciál by zo strany tvorcov bolo skutočne trestuhodné, na detaily si nateraz musíme počkať. Shazam: Fury of the Gods sa začína nakrúcať až v máji tohto roka.

Warner Media

Peacemaker (TV seriál)

Očakávaná premiéra: január 2022

Warneri sa s DC univerzom vydávajú aj na malé obrazovky, kam sa v najbližších rokoch dostane hneď niekoľko sľubných seriálov. Najočakávanejším z nich je Peacemaker, ktorý bude spin-offom nového Suicide Squad a podobne ako vo filme tu hlavnú rolu zastane bývalý wrestler John Cena.

Postava Peacemakera síce nedisponuje žiadnymi špeciálnymi schopnosťami, ide však o nebezpečného a nemilosrdného zabijaka, ktorý vo svojom remesle patrí k najlepším na svete.

Seriál bude mať premiéru počas budúceho roka exkluzívne na HBO Max, prvá séria bude pozostávať z ôsmych epizód a s určitosťou nám predstaví minulosť hlavného protagonistu.

Môže ísť teda o prequel ku Suicide Squad, celkom pokojne sa však seriál môže odohrávať aj po ňom a do minulosti sa vracať cez flashbacky. Spojitosť s filmom bude zjavná a intenzívna, scenár ku všetkým epizódam napíše James Gunn, ktorý sa postaral aj o réžiu zmienenej snímky.

Warner Media

Pripravované filmy s nepotvrdeným dátumom vydania

Warneri svoj DC vlak začínajú rozbiehať skutočne naplno a okrem najväčších projektov vyššie sa pracuje hneď na niekoľkých ďalších filmoch a seriáloch. Tu je prehľad tých najočakávanejších:

Wonder Woman 3 – Aj napriek rozporuplným kvalitám Wonder Woman: 1984 bolo krátko po premiére filmu ohlásené aj ďalšie pokračovanie. Opäť sa oň postará režisérka Patty Jenkins, ktorá tak zavŕši svoju trilógiu s Gal Gadot.

Pre amazonskú bojovníčku pôjde o posledný samostatný film, s istotou v ňom neuvidíme zosnulú lásku Wonder Woman, Steva Trevora v podaní Chrisa Pinea.

hdqwalls.com

Static Shock – Vlastného filmu by sa v budúcnosti mal dočkať aj superhrdina Static, ktorý dokáže ovládať elektromagnetické vlny. Pripravovaný film by mal byť obdobou Čierneho pantera s dôrazom na černošských hercov a hrdinov.

O produkciu sa okrem iných stará aj spoločnosť vyhľadávaného herca Michaela B. Jordana, s prípadnou premiérou sa počíta na najskôr na konci roka 2022.

Blue Beetle – Na juhoamerickú komunitu bude naopak cielená snímka Blue Beetle, ktorá predstaví život amerického tínedžera s mexickými koreňmi Jaimeho Reyesa. Ten objaví mimozemského chrobáka, ktorý mu prepožičia oblek poskytujúci hromadu nadprirodzených výhod.

O réžiu sa postará Angel Manuel Soto, ktorý bude vôbec prvým umelcom s latinskoamerickými koreňmi zodpovedný za tvorbu DC filmu. Nakrúcanie Blue Beetle má začať na konci tohto roka.

Zatanna – Na veľkom plátne by sme mohli vidieť aj špecialistku na teleportáciu, telekinézu, triky a mágiu, Zatannu. Projekt je zatiaľ iba na svojom začiatku a aktuálne sa ku filmu píše scenár, o produkciu by sa mala postarať spoločnosť vyhľadávaného režiséra J. J. Abramsa.

Hlavnou motiváciou za novým filmom je dať do popredia novú silnú hrdinku, keďže odhliadnuc od Wonder Woman svet DC ovládajú predovšetkým mužskí protagonisti.

Nightwing –Ďalší z dlhšie rozpracovaných DC projektov by sa mal prednostne sústrediť na Richarda „Dicka“ Graysona, známeho tiež ako Nightwing. Ten síce nemá žiadne superschopnosti, v známom univerze však patrí k najstarším postavám a hrdinským stáliciam.

Scenár k filmu bol dokončený už v roku 2019, Warneri ale s filmom vyčkávajú, keďže Nightwing by mohol byť ukázaný v prichádzajúcom filme s Robertom Pattinsonom. Skôr ako v roku 2023 preto film nečakaj.

TMDB

Superman – Henry Cavill sa do úlohy Supermana podľa vlastných slov už nevráti, pochopiteľne sa teda začína pracovať na jeho reboote. O nový film by sa mal postarať J.J. Abrams v spolupráci so scenáristom Ta-Nehisi Coatesom.

Opakovane sa hovorí o tom, že podobne ako Batman či Joker nebude ani nový Superman súčasťou DCEU, ale skôr samostatným filmom. Kontroverzné ohlasy zároveň vyvolali aj správy o tom, že Supermana by mal vo filme vôbec prvýkrát stvárniť herec tmavej pleti.

Odhliadnuc od zmienených snímok je však rozbehnutých aj viacero ďalších projektov, je však otázne, koľko z nich sa na obrazovky napokon predsa len dostane. Patria medzi ne napríklad Gotham City Sirens, Green Lantern Corps, nedávno oznámený Hourman, Supergirl alebo Lobo.

S istotou sa naopak nedočkáme hororového spin-offu Aquamana s názvom Trench ani tímovky New Gods, ktoré boli medzičasom zrušené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom