Také nepísané pravidlo je, že ak si prezident a k tomu ešte ten americký, môžeš skutočne všetko. Toto pravidlo ale nabralo včera úplne nový rozmer. Donald Trump totižto na svoj Twitter zavesil príspevok, v ktorom píše, že Mesiac je „súčasťou planéty Mars.“

Celý Donaldov príspevok bol venovaný NASA a udalosti, ktorá sa rozoberala približne tri týždne dozadu, informuje portál The Guardian.

Pred tromi týždňami NASA potvrdila, že chce znova s niekoľkými astronautmi pristáť na Mesiaci. Trump samozrejme nenechal svoje sociálne siete bez reakcie a okamžite si toto vyhlásenie zastával a bol na to hrdý.

NASA plánuje opäť pristáť na povrchu Mesiaca najneskôr do roku 2024, no tieto plány im môže naštrbiť Trumpov piatkový tweet, kde napísal, že NASA by nemala plytvať peniazmi na to, aby sa znovu dostala na Mesiac. Zdôraznil tiež, že na Mesiaci boli Američania už pred 50 rokmi, a tak by sa teraz mali sústrediť na oveľa vyššie ciele, akým je pristátie na Marse.

Na tomto tweete by nebolo nič zlé, pokiaľ by do zátvorky nepridal vetu, v ktorej tvrdí, že Mesiac je súčasťou Marsu. Či to mal byť len pokus o nejaký vtip, alebo to americký prezident myslel vážne, nikto nevie. Avšak ako píše portál BuzzFeedNews, ľudí na internete celkom slušne pobavil. Ich reakcie na tweet sú vtipné a zopár z nich preto vyberáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom