Do sveta kryptomien prichádza nový hráč, ktorý stavia na popularite známeho dogecoinu. Nová kryptomena Shiba Inu vznikla podobne ako vtip, no už spravila z prvých ľudí milionárov. Využíva pritom podobné logo s podobou známej psej rasy, no zatiaľ stojí zlomok toho, čo dogecoin. V uplynulých dňoch však po zaradení na Binance zdvojnásobila svoju cenu, informuje Coindesk.

Dogecoin dostáva lacnejšieho súrodenca

Kryptomena dogecoin sa stala fenoménom po celom svete, ktorý si ho všímal čoraz viac aj napríklad vďaka tweetom Elona Muska. Ten svojimi príspevkami dokázal neraz „nakopnúť“ jeho cenu, ale i cenu bitcoinu. Dokonca zašiel tak ďaleko, že dogecoin plánuje skutočne poslať na Mesiac. SpaceX totiž plánuje na prvý štvrťrok budúceho roka misiu s názvom „DOGE-1 Mission to the Moon“.

Bol to práve Musk, spolu so stále väčšou komunitou fanúšikov dogecoinu, ktorí vyhnali jeho cenu v priebehu niekoľkých mesiacov do výšin. Zatiaľ čo začiatkom roka sa kryptomena predávala za menej ako 1 cent, aktuálne sa jej cena pohybuje v čase písania na 0,52 €. V stopách tohto úspechu sa chce vydať aj nová a veľmi podobná kryptomena, ktorá stavia práve na základoch dogecoinu.

V kryptosvete sa objavil ďalší pes

Shiba Inu (SHIB), ako už názov napovedá, je prezentovaná s podobným logom ako dogecoin a využíva podobu rovnomennej psej rasy Shiba Inu. Rovnako ako dogecoin, aj Shiba Inu vznikla len ako vtip, no už za krátky čas dokázala znásobiť svoju cenu. Pomohlo tomu jej zaradenie na známu burzu Binance, kde sa dostala len pred pár dňami.

Treba však podotknúť, že podobne ako dogecoin, ani Shiba Inu nemá reálny technologický základ, čo môže spôsobovať výraznú volatilitu ceny. Investícia do tejto alternatívnej kryptomeny je preto značným rizikom. Kvôli extrémne nízkej cene, ktorá sa v čase písania pohybovala na úrovni len 0,0000178 dolárov za 1 SHIB, môže kryptomena prilákať množstvo investorov, ktorí majú vidinu rýchleho zárobku.

V zámorí však už Shiba Inu pomohla prvým ľuďom stať sa milionármi. Dvojica bratov, ktorých biznis s natáčaním svadobných videí takmer skrachoval kvôli pandemickej kríze, investovala do tejto „náhrady“ dogecoinu v decembri minulého roka zhruba 200 dolárov.

NEPREHLIADNI
Musk chce pracovať s vývojármi dogecoinu. Nová správa rapídne posilnila jeho hodnotu

Neskôr sa k nim pridali aj ostatní členovia rodiny, ktorí dovedna vložili do kryptomeny 7900 dolárov. Od doby investície sa však cena znásobila a ich vklad má aktuálne hodnotu až 9 miliónov dolárov, informuje Daily Mail. Svoj zisk si už dvojica stihla vybrať.

Riziko, ktoré sa nemusí vyplatiť

Napriek vysokému riziku investície do takejto kryptomeny prejavujú o ňu veľký záujem najmä čínski investori a zvýšeniu jej ceny pomohlo aj ďalšie zaradenie na burzy, keď sa okrem Binance dostala aj na Huobi a OKEx.

Aj bez technologického základu, na ktorom stoja populárne kryptomeny ako bitcoin či ethereum, dokázala Shiba Inu získať ďalšiu veľkú pozornosť, podobne ako kedysi dogecoin. Ostáva však otázne, či sa v najbližších mesiacoch vyberie podobným smerom ako populárny „doge“ a či jej cena bude rásť podobným tempom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom