Včera ráno sme informovali o radikálnom prepade ceny bitcoinu zapríčinenom Elonom Muskom. Ten totiž pozastavil možnosť platby touto kryptomenou za elektromobily Tesla primárne kvôli nepriaznivému environmentálnemu dopadu spojeného s jeho ťažbou a transakciami.

Ako sme sa ale v závere článku domnievali, aktuálne miesto bitcoinu na piedestáli u Muska môže nahradiť dogecoin. Ten, aj napriek svojej povesti, je podľa všetkého jednou z alternatív miliardára, keďže sa len pred niekoľkými hodinami na Twitteri vyjadril, že komunikuje s developermi kryptomeny s cieľom zefektívnenia transakčného procesu.

Ešte predtým Musk niekoľkými príspevkami podporil svoju teóriu o ničení životného prostredia kryptomenami. Zároveň všetkých uistil, že v nich aj naďalej verí, no nedokáže sa stotožniť so spotrebou fosílnych palív, najmä uhlia spojeného s ich prevádzkou.

Portál Futurism zároveň uvádza, že vývojári dogecoinu už údajne pracujú s developermi tretích strán na prevádzke kryptomeny. Či však ide aj o niekoho z Muskovho tímu, sa portál nedozvedel.

Pravdou ale je, že Musk je aktuálne azda najväčším fundamentom dogecoinu. Všetci totiž minulý víkend očakávali, že po vystúpení v šou Saturday Night Live cena alternatívnej meny extrémne narastie. Stal sa však pravý opak.

Počas celého nasledujúceho týždňa hodnota meny kontinuálne padala a nepomohla jej ani správa o prijímaní sekundárnym Muskovým projektom, SpaceX. Všetky tieto faktory nakoniec zabezpečili, že hodnota dogecoinu sa po minulotýždňovom rekorde presahujúcom 0,74 dolára za jednotku dostala až pod 0,40 dolára.

Screenshot/CoinDesk

Dnes ráno pri kontrole CoinDesku dogecoin za posledné hodiny narástol o viac ako 20 %. Jeho aktuálna hodnota je tak 0,55 dolárov a nevyzerá to tak, aby v nasledujúcich hodinách klesala.

Na druhej strane, bitcoin sa zo včerajšieho prepadu ešte nespamätal, pričom jeho hodnota je stále tesne pod 50 000 dolármi. Len pre pripomenutie, hodnota bitcoinu ešte na začiatku tohto týždňa presahovala 58 000 dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP