Elon Musk tento víkend hosťoval americkú šou Saturday Night Live a mnohí jeho fanúšikovia sa domnievali, že práve toto vystúpenie ešte väčšmi popoženie cenu dogecoinu. Stal sa však pravý opak.

Pokiaľ ale máš nejakú čiastku uloženú v tejto mene, nemusíš zúfať. Ako informuje CNBC, spoločnosť SpaceX plánuje na prvý štvrťrok budúceho roka misiu s názvom „DOGE-1 Mission to the Moon“, ktorou plánuje za pomoci rakety Falcon 9 vyslať 40 kilogramový satelit na Mesiac.

Musk v minulosti neraz spájal dogecoin so slovným spojením „to the Moon“, kedy sa mnohí domnievali, že tým myslí postupné narastanie jeho hodnoty. Teraz už ale vieme, že tweet z 1. apríla nebol len žart, aj keď sa to vtedy zdalo.

DOGE-1 bude kocka, určená na získavanie lunárnych informácií, za pomoci početných kamier a senzorov, ktoré následne odošle späť na Zem. Ako dodáva The Verge, spoločnosť SpaceX, podobne ako pred niekoľkými mesiacmi Tesla v súvislosti s bitcoinom, začala prijímať dogecoin.

Údajne misia na Mesiac má byť plne fundovaná dogecoinom. SpaceX bude spolupracovať so spoločnosťou Geometric Energy Corporation, kedy sa spolu už začiatkom 2022 posnažia dostať kocku na Mesiac.

Svetlé časy pre dogecoin?

Komická a azda najmenej stabilná kryptomena má za sebou hneď niekoľko rušných dní. Po neustálom prekonávaní cenových rekordov mnohí očakávali, že týmto víkendom dogecoin prekoná magickú hranicu 1 dolára za jednotku.

Aktuálna cena dogecoinu k 10. 5. 2021 (Zdroj: CoinDesk)

Dôvodom malo byť vystúpenie Muska v americkej šou, ktoré ale hodnote kryptomeny skôr poškodilo. Maximum dogecoinu je tak zatiaľ na úrovni 0,74 dolára, kedy práve tieto informácie o akceptácii meny spoločnosťou SpaceX môžu raste len pomôcť.

V minulosti totiž Musk už niekoľko kontroverzných prešľapov urobil, kedy príkladom za všetky je jeho vystúpenie v podcaste Joe Rogana. Popíjanie whiskey a fajčenie marihuany vtedy podkopalo akcie Tesly minimálne o 8 %. Pripomíname, že len krátko potom sa hodnota akcií automobilky vyšplhala na historické maximum.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú