Z veľkej udalosti bolo nakoniec iba pár stovák fanúšikov pred bránami. Z pochopiteľných dôvodov sa teda nikto nepokúšal preniknúť za bránu oblasti Area 51, no 60-ročná babička z Kalifornie sa toho nebála a vošla dnu, informuje Unilad.

Podľa facebookovej udalosti sa tohto výnimočného dňa malo zúčastniť niečo cez 2 miliónov fanúšikov, ktorí chceli ukázať pravdu, čo sa v tejto záhadnej oblasti nachádza. Nakoniec sa z toho stalo iba stretnutie hŕstky občanov, ktorí pred brány poväčšine prišli vo vtipných oblekoch a niekoľko hodín sa tu zabávali. K žiadnemu narušeniu nedošlo, až pokým sa nezjavila 60-ročná Kalifornčanka, ktorá sa predsalen rozhodla prejsť.

Pred tým, ako babička prekročila zábrany do Area 51, povedala jednému z prítomných redaktorov, že sa do nej naozaj chystá vniknúť. Aj napriek tomu, že väčšina ľudí na ňu kričala, aby to nerobila a aby sa otočila, babička bola nezastaviteľná. Za tento, z jej strany rozhodne hrdinský čin, jej teraz hrozia pokuty vo výške 1000 dolárov, no týmto skutkom sa rozhodne stala populárnou.

Inak bola celá udalosť z pohľadu bezpečnosti a zabránenia vniknutiu do oblasti dôkladne zabezpečená. Ihneď ako facebooková udalosť dosiahla tak masívne rozmery,  začali úrady konať a plánovať bezpečnostné opatrenia. Tie by v prípade skutočného nájazdu miliónov ľudí mohli stáť až 250 000 dolárov.

Našťastie nejaké väčšie opatrenia neboli nutné, no miestny šerif spolu s úradmi sa zhodujú na tom, že za celú akciu by mal byť zodpovedný Matty Roberts, zakladateľ facebookovej udalosti a tiež samotný Facebook. Matty však ani len vo sne netušil, že tento „nevinný žart“ naberie také obrovské rozmery. Našťastie bola realita úplne iná a prípadné tresty za zodpovednosť akcie nebudú príliš vysoké.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom