Konferencia Square Enix na tohtoročnom E3 2018 bola jednou z tých, ktorá viac sklamala ako potešila. Očakávalo sa konečné predstavenie remaku Final Fantasy VII, ktorý bol ukázaný ešte v roku 2015, no nestalo sa tak. Fanúšikovia však nemusia ešte vešať hlavu.

Séria Final Fantasy je veľmi obľúbeným RPG titulom. Dnes už legendárny siedmy diel sa mal dočkať remaku, ktorý bol oznámený ešte v roku 2015, rovnako na konferencii E3. Odvtedy ubehli 3 roky, no o hre sme viac-menej už nepočuli. Mnohí tak už prestali dúfať, že hra sa niekedy dočká svojho vydania.

Predstavenie už koncom roka?

Zástupca vývojárskeho štúdia, Tetsuya Nomura, však dodal novú nádej vyhlásením, že hra už nie je len konceptom, ale naplno sa na nej pracuje. Vývoj má prebiehať paralelne s ďalším titulom Kingdom Hearts 3. Nomura je známy tým, že dokáže v kancelárii stráviť niekoľko hodín. Nemá rád medziľudské vzťahy, a tak radšej  pracuje. Ako sa sám vyjadril, jednoduchšie je preňho pracovať ako nepracovať a vonkoncom ho to nevyčerpáva. Berie to ako zábavu a veľmi mu pomáhajú aj samotní fanúšikovia. Kým sa nájdu ľudia, ktorí budú hrať jeho hry, motiváciu len tak ľahko nestratí.

Kedy uvidíme samotnú hru, Nomura neprezradil. Je však veľmi pravdepodobné, že sa tak stane už koncom tohto roka, a to konkrétne 30. novembra 2018. Hra je totiž dostupná už aj v našich e-shopoch, kde je možné si ju predobjednať a dátum dostupnosti je práve tento.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom