MWC 2018 sa nezadržateľne blíži a sním aj fenomén Xiaomi Mi MIX 2S, o ktorom sa doposiaľ stále len špekuluje. Najnovšia nádielka únikov nám prezrádza potencionálny dizajn a špecifikácie novej vlajkovej lode od Xiaomi.

V poslednom čase pribúda stále viac a viac únikov v súvislosti s údajným pripravovaným smartfónom Xiaomi Mi MIX 2S. Malo by ísť o akúsi vylepšenú verziu smartfónu Xiaomi Mi MIX 2, ktorý k nám prišiel v druhej polovici roku 2017 a priniesol takzvaný Full Screen 2.0 dizajn. Novinka od Xiaomi by mala podľa všetkého prísť s vynoveným dizajnom Full Screen 3.0, ktorý by mal ponúknuť ešte vyšší pomer displeja k telu smartfónu.

Úchvatný dizajn v keramickom unibody prevedení

Podľa nákresov je možné badať dizajn, ktorého dominantou je displej pokrývajúci takmer celú prednú stranu. Výnimkou je iba maličký výrez pre prednú selfie kameru na pravej strane. Taktiež je možné vidieť tenučký výrez pre slúchadlo v hornom rámiku. Na zadnej strane sa nachádza vertikálny duálny fotoaparát, ktorý sa nápadne podobá na ten z iPhone X. Chýbajúci senzor odtlačkov prstov naznačuje jeho možnú implementáciu pod displejom. Chýbať by nemalo ani keramické unibody prevedenie so zaoblením na všetkých štyroch stranách.

Skutočne seriózne špecifikácie

Čo sa špecifikácii týka, už dlhšie sa diskutuje, že Xiaomi Mi MIX 2S bude prvým smartfónom, ktorý bude poháňať najnovší procesor Snapdragon 845. Ak k tomu pridáme 8 GB rýchlej LPDDR4X pamäte RAM a rýchle UFS úložisko o kapacite 256 GB, dostávame v celku monštruózne zariadenie. Podobne ako Mi MIX 2, tak aj Mi MIX 2S ponúkne plnú podporu globálnych LTE sietí, vrátane tých slovenských.

Konečne duálny fotoaparát v rade Mi MIX ?

Ako už bolo spomenuté, na zadnej strane sa vyníma duálny fotoaparát, ktorý by mal pozostávať z dvoch 12 MPx senzorov a mal by poskytnúť podporu optického zoomu. Ak by sa všetky tieto predpoklady naplnili, šlo by jednoznačne o veľmi atraktívny a výkonný smartfón. Bohužiaľ pravosť a autenticitu týchto únikov nie je možné 100 % overiť, preto je potrebné brať tieto úniky s dávkou nadhľadu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom