Práva na postavu Spider-Mana už dlhé roky vlastní štúdio Sony Pictures. Fanúšikovia sveta Marvel Cinematic Universe tak boli veľmi sklamaní a naštvaní keď zistili, že Sony a Marvel Studios (Disney) nepristúpili na spoločnú dohodu. Netrvalo však dlho a svet obletela ďalšia správa o tom, že sa štúdiá nakoniec dohodli a pavúči muž môže pokračovať v MCU. Nové informácie teraz prináša MovieWeb.

Veľké zásluhy má na tom aj samotný herec Tom Holland, ktorý prišiel osobne presviedčať šéfa Disney, Boba Igera. Aktuálne situácia teda vyzerá tak, že uvidíme pokračovanie filmu Spider-Man: Ďaleko od domova a potom sa Peter Parker ukáže ešte v jednom MCU filme, ktorého meno zatiaľ nepoznáme. Ale čo potom?

Disney chce odkúpiť Spider-Mana od Sony

Médiá, vrátane portálu MovieWeb, informujú o tom, že monopol Disney plánuje od štúdia Sony späť odkúpiť práva na postavu Spider-Mana. Pohybujeme sa tu v neuveriteľných miliardových čiastkach – Disney je vraj za Petera Parkera ochotné zaplatiť viac ako 5 miliárd amerických dolárov, informuje GeekTyrant. Tieto informácie pochádzajú od človeka menom Mikey Sutton, ktorý je veľmi presným zdrojom čo sa týka uniknutých informácií ohľadom MCU.

Bližšie detaily nepoznáme, no Disney a Marvel Studios chcú podľa všetkého Toma Hollanda a Brie Larson aby viedli budúcnosť celého Marvel Cinematic Universe. To vedie k špekuláciám ohľadom toho, že by sa Spider-Man mal stať novým lídrom tímu Avengers. Nič však nie je oficiálne potvrdené.

Nenechaj si ujsť
Spider-Man sa nakoniec vracia do MCU, oznamuje Marvel a Sony

Pre porovnanie, v roku 2009 štúdio Disney kúpilo divíziu Marvel Entertainment za 4.24 miliárd amerických dolárov. Tým získali práva na obrovské množstvo postáv, pričom teraz sú ochotní zaplatiť ešte viac iba za jednu jedinú postavu. Samozrejme ide o múdru investíciu, ktorá by sa im vrátila za pomerne krátky čas.

V poslednom čase predsa každý ich film zarobil viac ako miliardu vrátane Ďaleko od domova, ktorý celosvetovo inkasoval $1,1 miliárd. Stále však ide o nepodložené informácie a pravda môže byť zakopaná úplne inde. Pokiaľ by aj išlo o reálny plán, bolo by Sony ochotné vzdať sa práv na vôbec najznámejšieho Marvel hrdinu v histórii?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom