Podľa nedávnej správy spoločnosti Jon Peddie Research, čaká komunitu PC hráčov obrovský pokles. Až 20 miliónov hráčov by malo do roka 2022 prejsť na konzoly či cloudové hranie.

Ako informuje portál PlayCrazyGame, tento masívny odchod PC hráčov ku konzolám či streamovacím službám má byť dôsledok nasledujúcich udalostí. Budúca generácia konzol podla všetkého ponúkne hardvér, ktorý umožní hranie hier v 4K, možno dokonca až v 8K rozlíšení. Televízory so 4K sa stávajú čoraz dostupnejšie a hra v takomto rozlíšení na veľkej obrazovke vyzerá naozaj fantasticky.

Ďalším faktorom sú konzolové exkluzivity. Tie si, žiaľ, PC hráči nikdy neužijú. Navyše ceny počítačových hier si takmer po celý rok držia stabilnú cenovku, konzolové ekvivalenty však ponúkajú počas celého roka rôzne akcie a zľavy na hry. No a tí, ktorí už do hardvéru nechcú investovať veľké peniaze, majú podľa slov Jon Peddie Research prejsť na pomerné dostupné cloudové hranie, akým bude napríklad Google Stadia.

Scenár nemusí byť až taký zlý, ako sa na prvý pohľad zdá

Tento na prvý pohľad pomerne negatívny scenár sa však nemusí do bodky naplniť, a ak aj áno, nebude to až taký problém. Ako informuje portál Techradar, stále tu zostane skupina hráčov, ktorí si hranie nevedia predstaviť inak ako z pohodlia svojho hráčskeho kresla, s klávesnicou, myšou a na ultraširokouhlom monitore.

Áno, Xbox už spustil podporu klávesnice a myšky aj na Xbox One, no stále to nie je to pravé orechové, navyše podpora hier pre klávesnicu a myš je minimálna. PC hráči navyše obľubujú otvorené možnosti úprav hier.

Cloudové hranie na druhej strane nemá úplne vyšľapaný chodník, a teda rýchle, stabilné a neobmedzené internetové pripojenie ešte nie je samozrejmosťou, Slovensko nevynímajúc. Ak by aj tých 20 miliónov hráčov opustilo svoje herné počítače a presedlali by na konzoly či cloudové hranie, komunita počítačových hráčov by to zas až tak nepocítila. Podľa spoločnosti Statista bolo v roku 2017 až 1,2 miliárd PC hráčov, takže pri takomto počte je 20 miliónov naozaj zanedbateľné číslo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom