Možno si aj ty spomínaš na nezávideniahodnú situáciu, do ktorej sa v minulom roku dostal Samsung so svojím modelom Galaxy Note 7. Batérie tohto smartfónu spôsobili spoločnosti mnoho problémov, nakoľko sa samovoľne vznecovali. Samsung sa však poučil a v novej S8-čke už nájdeme omnoho bezpečnejšie batérie, ktoré sa nevznietia ani pri vážnejšom poškodení.

Na jeseň minulého roka sme boli svedkami predstavenia nového phabletu z dielne Samsungu. Model Galaxy Note 7 však svoju kariéru ukončil veľmi predčasne, a to kvôli explodujúcim batériám. Spoločnosť po týchto udalostiach spravila vo svojich dodávateľských firmách generálny poriadok. Zdá sa ale, že všetka tá snaha padla na úrodnú pôdu a batérie novej vlajkovej lodi sú oveľa bezpečnejšie.

zdroj fotografie: Android Central

K ich vznieteniu či explózii nedôjde dokonca ani pri extrémnom poškodení, kedy by z batérií iných výrobcov už dávno lietali iskry. Dôkazom kvality je aj video z YouTube kanálu What´s Inside. V ňom sa youtuberi Daniel a Lincon Markharmovci pozreli na to, čo sa nachádza vo vnútri novej vlajkovej lodi Samsungu. Na pomoc si zavolali aj Zacka Nelsona, ktorý je známy svojimi videami z YouTube kanálu JerryRigEverything.

zdroj fotografie: YouTube

Nenechaj si ujsť
Šéf Samsungu oficiálne potvrdil príchod modelu Note 8. Bude bezpečnejší, lepší a oveľa inovatívnejší

Každý bol náramne zvedavý, čo všetko sa skrýva pod krytom. Pri otváraní a následnom rezaní smartfónu sa však vážne poškodil akumulátor. Všetci sa zľakli, že z neho začnú lietať iskry alebo exploduje, no nestalo sa tak. Aj napriek veľkému poškodeniu sa batéria iba výrazne nafúkla. K explózií nedošlo dokonca ani vtedy, keď ju nožom ešte viac poškodil Zack Neslon.

Samsung sa po minuloročnom fiasku snaží napraviť svoju poškvrnenú reputáciu a toto video je dôkazom toho, že to myslí veľmi vážne. Situácia z jesene minulého roka by sa tak už nemala opakovať a horiacim smartfónom definitívne odzvonilo. Ak si plánuješ aj ty kúpiť nový Samsung Galaxy S8/S8+, tak si rozhodne nenechaj ujsť priložené video, ktoré ťa presvedčí o bezpečnosti batérie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom