Hlavne mladí ľudia sa pri výbere paušálu alebo predplatenej karty čoraz častejšie rozhodujú podľa výšky a ceny dátových balíčkov. Slovenskí operátori tento trend samozrejme evidujú a snažia sa preto svoju ponuku zatraktívniť hlavne čo najvyšším objemom dát za čo najlepšiu cenu. Ktorá ponuka je najvýhodnejšia?

Predplatené karty sú aj v dnešnej dobe veľmi dôležitou súčasťou služieb, ktoré majú operátori v ponuke. Najväčšia výhoda spočíva hlavne vo fakte, že zákazník nie je zmluvne viazaný a platí len za to, čo reálne minie. Okrem konzervatívnych zákazníkov, či dôchodcov využívajú takzvaný kredit aj deti, či študenti.

Aj predplatené karty sa museli prispôsobiť moderným potrebám zákazníkov a preto nie je prekvapením, že hlavne pre posledné dve skupiny zákazníkov je jedným z najdôležitejších parametrov objem dát, ktoré môžu prečerpať.

Orange láka na kúpu nového smartfónu

Orange ponúka k predplateným kartám Orange Go možnosť aktivácie doplnkových dátových balíkov už od 1 €. Na výber sú štyri dátové balíky, ktoré platia po dobu 30 dní. Za 1 € si môžeš dokúpiť dátový balík s objemom 200 MB, 1 GB dostaneš za 4 €, 2 GB za 6 € a 4 GB za 10 €. Po vyčerpaní balíka sa dáta navyšujú automaticky.

Zobraziť celú galériu (0)
Orange láka na kúpu smartfónu, Orange

Orange aktuálne ponúka pre svojich zákazníkov aj extra balík dát s objemom až do 24 GB na 12 mesiacov, ak si k predplatenej karte zakúpiš aj nový smartfón. Vybrať si môžeš dostupné LG K11, smartfón pre nenáročných Orange Rise 54, Huawei Y6 2019, či Sony Xperia L3. Dátový bonus 24 GB na 12 mesicov získa zákazník, ktorý si zakúpi zariadenia Sony Xperia L3 alebo LG K11.

V tomto prípade je 24 GB rozrátaných na 2 roky, takže každý mesiac dostaneš 2 GB dát navyše. Pri zariadení Huawei Y6 2019 dostaneš 1 GB navyše (12 GB za rok) a pri Orange Rise 54 dostaneš 500 MB (6 GB za rok).

Telekom ti dá neobmedzené dáta na sledovanie filmov, či počúvanie hudby

Aj Telekom ponúka k predplateným Easy kartám dátové balíčky, ktoré si môžeš dokúpiť ak potrebuješ vyšší objem dát. V ponuke je viacero rôznych dátových balíčkov. Neobmedzené dáta na filmy a hudbu, ktoré môžeš využiť vo viac ako 15 aplikáciách získaš za 1 € na deň, pričom dostaneš aj 200 MB, ktoré môžeš využiť na všetko ostatné mimo sledovania filmov a počúvania hudby. Týmto spôsobom môžeš využiť neobmedzené dáta napríklad na pozeranie klipov na YouTube, sledovanie filmov a seriálov na Netflixe alebo počúvanie hudby cez niektorú zo streamovacích aplikácií.

telekom
Zobraziť celú galériu (0)
Telekom ti dá neobmedzené dáta na pozeranie filmov, či počúvanie hudby, Telekom

Pokiaľ ti stačí len 1 GB dát, tak ten vieš získať za 3 € na 7 dní. Za 6 € mesačne dostaneš 1 GB dát s bonusom 500 MB, ktoré ti budú platiť 30 dní a automaticky sa budú obnovovať.  2 GB na 30 dní dostaneš za 8 € mesačne, pričom teraz obdržíš aj bonus 500 MB navyše. Za jednorazový poplatok 29 € si môžeš kúpiť 6 GB na celý rok, takže každý mesiac budeš mať 512 MB približne za 2,42 €. Dáta ti budú platiť 30 dní, no ak ich neminieš, prenesú sa ti do ďalšieho mesiaca.

Najvyšší balík obsahuje 24 GB na celý rok, pričom takto dostaneš každý mesiac 2 GB, ktoré ak neminieš, tak sa ti taktiež prenesú do ďalšieho mesiaca. Za tento balík zaplatíš jednorazovo 69 €, takže mesačne ťa 2 GB budú stáť 5,75 €.

02 motivuje ku kúpe balíčkov prostredníctvom súťaže

Ak si vyberieš predplatenú kartu O2 Voľnosť, tak na výber budeš mať z denných dát alebo z dátových balíčkov. Napríklad 250 MB ťa vyjde na 0,50 € na deň alebo 1 GB za 1 € na deň. Z dátových balíčkov máš možnosť vybrať si 1 GB na 7 dní za 2 €, 1 GB na 4 týždne za 3 € alebo 2 GB na 4 týždne za 5 €.

Zobraziť celú galériu (0)
O2 motivuje na kúpu dátových balíčkov aj súťažou, O2 (Úprava redakcie)

Operátor sa snaží motivovať zákazníkov, aby si zakúpili dátové balíčky aj automatickým zaradením do súťaže po aktivácii niektorého z balíčkov. Týmto spôsobom hráš o rôzne ceny v závislosti od druhu balíka. Môže to byť napríklad kino na týždeň, fitness s trénerom na 4 týždne alebo o elektromobil Tesla na jeden deň.

4ka len s jedným balíkom, FunFón, Juro, či Tesco Mobile ich majú v ponuke viac

Najmladší operátor 4ka ponúka ku svojej predplatenej karte 4ka s kreditom len jeden dátový balík. K dispozícii budeš mať 1 GB na mesiac za 2 € s automatickou obnovou z toho 0,75 GB pre surfovanie v EÚ.

Zobraziť celú galériu (0)
4ka ponúka k predplatenej karte len jeden dátový balík, Printscreen/4ka
Nakoľko FunFón spadá pod spoločnosť Orange, tak ponuka dátových balíčkov k predplatenej karte je úplne rovnaká. To znamená, že taktiež platí to, že v prípade, že si k predplatenej karte zakúpiš aj nový smartfón, tak dostaneš bonus až do 24 GB na 12 mesiacov.

Vyskladať si môžeš aj svoj vlastný balík z volaní, SMS a dát v troch cenových reláciách od 8 € do 20 €. Pokiaľ by si zvolil vo všetkých troch balíkoch len dáta, tak za 8 € získaš 4 GB, za 12 € 6 GB a za 20 € 10 GB. Volanie a SMS tam však mať už nebudeš. Platnosť balíka je 30 dní a automaticky sa predlžuje. Zaplatiť si však môžeš aj 1 GB na mesiac s automatickým predlžovaním za 5 € alebo 200 MB na deň za 0,40 €.

Zobraziť celú galériu (0)
FunFon s Jurom majú odlišné ponuky, no stále dostatok zákazníkov, Pixabay (Úprava redakcie)

Operátor Juro ponúka k svojej predplatenej Juro karte dva dátové balíky. Pokiaľ ti vyhovujú denné dátové balíky, tak za 0,20 € dostaneš 100 MB na deň alebo si môžeš za 2 € kúpiť 500 MB s platnosťou 7 dní.

Tesco Mobile ponúka pre zákazníkov, ktorí si predplatili kartu Bodka dva denné a tri mesačné balíky. Za 1 € dostaneš napríklad 1 GB alebo za 0,50 € 300 MB na jeden deň. Pri mesačných balíkoch sú ceny trochu iné. 500 MB získaš za 3 €, 1,5 GB za 6 € alebo 3 GB za 9 €. Neminuté dáta sa ti prenášajú do ďalšieho mesiaca.

 

Okrem seniorov, študentov, či detí je kredit obľúbený aj u turistov pre ktorých sa Slovensko stane dočasným domovom. Ďalšou skupinou ľudí môžu byť tí, ktorí žijú v zahraničí, no nechcú sa viazať a potrebujú mať slovenské telefónne číslo. Väčšinou však ide o zákazníkov, ktorí majú nízke telekomunikačné potreby, preferujú krátke hovory, pričom často majú menší okruh osôb s ktorými telefonujú.

Prehľad ponuky a cien predplatených kariet

 

Pri výbere predplatenej karty alebo paušálu si musí každý zákazník zvážiť svoje potreby. Ponuky operátorov sú bohaté a je z čoho si vyberať. Na výber sú karty s rôznymi špecifikáciami, ktoré majú za úlohu zaujať, čo najväčšiu skupinu zákazníkov.

V prípade dátových balíkov je možné skonštatovať, že ceny sú v mnohých prípadoch až príliš vysoké a v tomto smere nemá pri kreditoch navrch žiaden zo spomenutých operátorov. Treba už len dúfať, že s narastajúcim tlakom zo strany zákazníkov budú ceny za dáta postupne už len klesať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom