Nielen vo svete, ale aj u nás na Slovensku sú zo strany zákazníkov kladené čoraz väčšie nároky na dátové balíky. Slovenskí operátori si túto skutočnosť uvedomujú a snažia sa vytvárať ponuky, ktoré majú za úlohu uspokojiť potreby svojich zákazníkov, pričom je možné sledovať, že k zvyšovaniu dát pristupujú celkom opatrne.

Operátori sledujú najnovšie trendy a snažia sa preto svoju ponuku zatraktívniť hlavne čo najvyšším objemom dát za čo najlepšiu cenu. Okrem paušálov sa snažia zvyšovať dáta aj pri balíkoch určených pre predplatené karty, nakoľko aj tie využíva veľmi silná skupina mladých zákazníkov.

Okrem základných činností, ako je telefonovanie či písanie správ, využívame smartfón prevažne na prácu, prezeranie rôznych webových stránok, sledovanie sociálnych sietí, hranie hier či sledovanie filmov a počúvanie hudby.

Zobraziť celú galériu (0)
Pixabay (Úprava redakcie)

Operátori veľmi dobre vedia, že ich najsilnejšou klientelou sú hlavne mladí ľudia, ktorí udávajú trendy a majú najsilnejšiu kúpnu silu. Aj preto sa snažia prichádzať na trh so stále novými ponukami. Vo svete je už takmer bežné, že operátori ponúkajú k svojim paušálom neobmedzené dátové balíčky za pomerne výhodné ceny. Aké možnosti má slovenský zákazník u našich operátorov?

Tri dátové paušály a nonstop balíky dát na rôzne využitie

Orange má vo svojej ponuke tri dátové paušály, ktoré sa od seba líšia samozrejme objemom dát a cenou. Paušál Go Data 15 € obsahuje 3 GB dát spolu s bonusom 2 GB navyše, pričom cena za minútu volania vychádza na 0,10 € a jedna SMS stojí 0,06 €. Paušál Go Data 20 € obsahuje 6 GB s 5 GB bonusom a pri Paušály Go Data 30 € dostaneš 15 GB s 5 GB bonusom. Cena volaní a SMS je pri všetkých troch paušáloch rovnaká.

Bonusové dáta dostane zákazník pri zakúpení paušálu cez e-shop spoločnosti Orange, pričom platné budú jeden rok. K dátovému paušálu je možné aktivovať automatickú obnovu dát, s ktorou zákazník získa ďalší 1 GB za 2 €, pričom neminuté dáta sa automaticky presúvajú do nového mesiaca.

Zobraziť celú galériu (0)
Predajňa operátora Orange, Twitter/@OrangeGroupPR

Orange sa snaží svojich zákazníkov motivovať aj k viazanosti. Pokiaľ sa zákazník rozhodne pre 24 mesačnú viazanosť, tak má možnosť získať nový smartfón so zľavou, ktorá sa odvíja od druhu paušálu.

Pokiaľ sa zákazník rozhodne pre 15 mesačnú viazanosť, tak si môže k svojmu balíku vybrať volania alebo dáta navyše na celé 15 mesačné obdobie. K 15 € paušálu získaš 50 minút a 1 GB dát, k 20 € paušálu získaš 100 minút a 2 GB dát a k najvyššiemu paušálu získaš 200 minút a 5 GB dát naviac.

Operátor ponúka pre svojich zákazníkov aj určité vylepšenia paušálov, ktoré si môžeš dokúpiť. Ide prevažne o neobmedzené dáta, ktoré sú rozdelené do rôznych skupín, podľa toho na čo ich môžeš minúť. Balík nonstop čet za 2 € mesačne využiješ len na četové aplikácie ako WhatsApp, Facebook Messenger, prípadne Skype.

Balík nonstop Sociálne siete za 4 € mesačne využiješ len na prezeranie sociálnych sietí, balík nonstop hry za 4 € mesačne na hranie hier, ale v ponuke sú aj nonstop navigácia za 4 € mesačne, nonstop hudba za 6 € mesačne alebo nonstop video za 10 € mesačne.

Telekom ponúka viacero dátových balíkov k svojim paušálom

Telekom ponúka pre svojich zákazníkov viacero balíkov, pričom k dispozícii sú aj dva denné. Za 1,50 € získaš 1 GB dát, ktorý je platný 24 hodín alebo do vyčerpania dát. Za 4,99 € získaš neobmedzené dáta, ktorých platnosť je taktiež 24 hodín.

Mesačné balíky začínajú na sume 1,99 € za ktoré dostaneš 100 MB dát, ktoré platia do konca zúčtovacieho obdobia alebo do vyčerpania dát. 500 MB získaš za 4,99 €, 1 GB za 5,99 € alebo taktiež 1 GB za 5,99 €, pričom akúkoľvek časť z 1 GB vieš poslať svojmu blízkemu, ktorý taktiež využíva paušály ÁNO, Happy, Bez záväzkov alebo Easy kartu.

Dátové balíky si môžeš dokúpiť k svojmu paušálu ÁNO, pričom dáta z paušálov Áno, ktoré sa nespotrebujú sa automaticky bez poplatku presúvajú do ďalšieho zúčtovacieho obdobia.

02 má takmer rovnakú ponuku ako Orange, no líši sa v tom najdôležitejšom

Aj O2 ponúka pre svojich zákazníkov dátové paušály so 4G internetom. Na výber sú balíky rozdelené do troch cenových kategórií, rovnako ako je to v prípade Orangeu.

Modré O2 Dáta za 15 € obsahujú 4 GB dát + 72 € zľava na zariadenia alebo 5 GB navyše. Strieborné O2 Dáta za 20 € obsahujú 8 GB dát + 96 € zľavu na zariadenie alebo 10 GB dát navyše a Zlaté O2 Dáta ti ponúkajú za 30 € mesačne až 16 GB dát + 168 € zľavu na nový telefón alebo 20 GB dát naviac.

Všetky balíky sú bez viazanosti, pričom za telefonovanie a SMS zaplatíš podľa toho, koľko spotrebuješ. Cena volaní je stanovená pri všetkých paušáloch na 0,10 € za minútu a cena jednej SMS je 0,06 €. Ku každému balíku je možné objednať 100 minút do všetkých sietí v EÚ za 5 €.

4ka ponúka nekonečno dát, no len vo svojej sieti

Najmladší operátor 4ka má vo svojej ponuke štyri dátové balíky. 1 GB s automatickou obnovou dostaneš za 2 €, pričom platí pre program Moja EÚ alebo Moja 4ka. Ďalšie tri balíky ponúkajú 10 GB dát (dostupný pre paušál SLOBODA 100), 15 GB dát (dostupný pre paušál SLOBODA 300) alebo nekonečné dáta (dostupné pre paušál SLOBODA nekonečno).

Všetky tri balíky majú rovnakú cenu 3 €, pričom platia 30 dní a nemajú automatickú obnovu. Dáta platia len v sieti 4ka, no 1,11 GB je možné využiť v celej EÚ. Pri balíku nekonečné dáta získa zákazník navyše 1 GB do zvyšných sietí v celej SR.

Ponuka slovenských operátorov je rôznorodá. Telekom a 4ka ponúkajú pre svojich zákazníkov dátové balíky, ktoré je možné dokúpiť k svojmu existujúcemu paušálu. Orange a O2 majú vo svojej ponuke dátové paušály, kde zákazník platí poplatok za dáta a v prípade telefonovania a SMS platí len za to, čo naozaj spotrebuje.

Ponuka Orange a O2 je veľmi podobná. Majú tri paušály s rovnakými cenovými úrovňami, pričom aj ceny za telefonovanie a posielanie SMS sú rovnaké. Rozdiel je len v ponuke dát, kde má jednoznačne navrch O2. V každom prípade ponuka operátorov je veľmi pestrá a záleží už na každom zákazníkovi, ktorá ponuka bude pre neho najvhodnejšia.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom