Hasiči z Floridy zverejnili video zo zásahu, v ktorom bola hlavným aktérom Tesla. Model S zachvátili plamene priamo v garáži jeho majiteľa, pričom príčiny požiaru sú zatiaľ neznáme, informuje portál InsideEVs.

Požiar elektromobilu zrejme pochádza z Coral Gables na Floride (hasičská jednotka, ktorá pri hasení Modelu S zasahovala, bola práve z tejto oblasti) a na svete máme tak ďalší prípad vzplanutia Modelu S. Žiaľ, informácie, prečo požiar vznikol, sú opäť veľmi chabé.

Jediným zdrojom ohľadom tohto požiaru je spomínané video hasičského oddelenia Coral Gables na Floride, ktoré nahrali príslušníci zboru na ich Twitter a na videu je dobre vidieť, aké ťažké je uhasiť požiar elektromobilu.

Čierny Model S bol počas požiaru pripojený k nabíjačke, čo môžeme aj vo videu vidieť a väčšina požiaru vychádzala zo spodnej časti, kde sa nachádzajú batérie. Portál InsideEVs predpokladá, že požiar vznikol v jednej z luxusných štvrtí na Floride, čo by tiež mohlo byť dôvodom veľmi chabých informácií ohľadom tohto incidentu.

Či sa vôbec niekedy dočkáme oficiálneho vyšetrenia prípadu, je taktiež veľmi otázne. Požiare elektromobilov totiž zanechávajú veľmi málo dôkazov, z ktorých by sa následne dala zistiť príčina. Podobne tomu je aj pri minuloročnom požiari a výbuchu Hyundai Kona, ktorý ešte stále nie je vyšetrený.

Prípadov, kedy Model S začal samovoľne horieť, je už pomerne dosť. V minulom roku zhorel počas nabíjania Model S na stanici a ďalší v garáži, rovnako počas nabíjania. Niekoľko majiteľov už zažalovalo Teslu a myslia si, že za požiare môže nekvalitná chladiaca cievka batérie, na ktorej môže dôjsť k úniku kvapaliny.

Jason Hughes známy pod prezývkou „Tesla Hacker“, však tvrdí, že únik kvapaliny rozhodne nemôže spôsobiť požiar elektromobilu, respektíve jeho batérií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom