Tesla rieši ďalší vážny prípad. Model S sa samovoľne vznietil v garáži

K vznieteniu automobilov dochádza zväčša pri havárii, avšak horenie klasických áut a tých elektrických je odlišné kvôli vstavaným batériám. Tie dokážu narobiť veľkú neplechu a v prípade neočakávanej chyby sa môžu vznietiť aj samovoľne. V Šanghaji sa z ničoho nič zapálila Tesla Model S v podzemnom parkovisku, pričom silný požiar zničil aj okolostojace autá.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Hoci by sa mohlo zdať, že elektrické autá sú náchylnejšie na samovoľné vznietenie, neexistujú žiadne štatistiky, ktoré by to dokazovali. V prípade vzniku požiaru je však potrebné určiť presnú príčinu. Takýto prípad teraz znova musí riešiť aj americká Tesla, ktorej Model S zhorel v podzemnej garáži v Šanghaji, informuje Electrek. Ešte predtým však došlo k požiaru Tesly Model X v Pittsburghu, informuje BGR.

Tentokrát bol požiar Modelu S zachytený na bezpečnostnej kamere. Video odhaľuje moment, kedy sa spod tohto elektromobilu začal šíriť hustý dym a krátko na to bolo celé auto v plameňoch, informuje Bloomberg. Počas incidentu neboli batérie pripojené k nabíjačke a príčina požiaru je zatiaľ neznáma. Tesla tak má teraz na stole prípad, ktorý potrebuje čo najskôr vyriešiť, aby zabránila ďalším podobným situáciám.

Zdroj: Electrek, BGR, Bloomberg

O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách.