Tesla Model S zhorela pri nabíjaní na Supercharger stanici v Antverpách. Vozidlo vraj vzbĺklo krátko po začatí nabíjania.

Vodič Modelu S auto zaparkoval v nabíjacej stanici Supercharger v Antverpách. Keď sa o neskôr vrátil, jeho Tesla a Supercharger už horeli. Pri nabíjaní pravdepodobne nastal technický problém.

Hasiči museli pri hasení vozidla použiť špeciálnu techniku, kedy ponorili auto na dlhší čas do kontajnera s vodou. Uistili sa tak, že zhorený Model S znova nevzbĺkne, čo býva riziko pri požiaroch elektrických vozidiel, píše HLN.

Podobné požiare na nabíjacích staniciach Tesly sú veľmi zriedkavé, no rozhodne sa to nestalo po prvýkrát. V roku 2016 zhorel další Model S pri nabíjaní na stanici Supercharger v Nórsku. Automobilka sa vtedy vyjadrila, že príčinou požiaru bol skrat v aute. Konkrétnejšia príčina je dodnes neznáma. Napriek tomu potom Tesla poslala do svojich vozidiel aktualizáciu softvéru, aby sa zachovala bezpečnosť pri nabíjaní, píše Electrek.

Po nedávnych incidentoch, kedy viacero Modelov S vzbĺklo bez akejkoľvek nehody, Tesla vo vozidlách aktualizovala svoj softvér spravujúci batérie. Spoločnosť taktiež povedala, že vozidlá majú desaťnásobne nižšiu pravdepodobnosť vzbĺknutia ako vozidlá so spaľovacím motorom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom