Iba minulý týždeň sme informovali o prvých recenziách novej strieľačky z dielne DICE – Battlefield 2042, ktoré sa niesli prevažne v pozitívnom duchu a odhliadnuc od technického stavu niektoré ohlasy dokonca hovorili o jednom z najlepších dielov v celej sérii.

Battlefield 2042 sa včera dočkal oficiálneho vydania a zdá sa, že hráči majú na vec úplne opačný názor. Ako informuje Screenrant, akčnú novinku hodnotia až prekvapivo nízko a momentálne je nový Battlefield druhou najhoršie hodnotenou hrou na Steame v tomto roku.

Na základe 25-tisíc používateľských recenzií pri pre momentálne svieti skóre 23 %, horšie v tomto roku dopadol iba eFootbal 2022, ktorý bol po vydaní skutočnou technickou pohromou a získal hodnotenie 12 %.

Množstvo chýb aj review bombing

Celkovo je nový Battlefield na Steame momentálne ôsmou najhoršou hrou v histórii, čo sa však nezdá celkom fér a je jasné, že tu máme ďalší príklad review bombingu.

Čo hráčom na novinke vlastne prekáža? Často sa v komentároch objavuje zlý technický stav hry – od prepadov snímkovania, cez početné glitche až po zlú optimalizáciu ako takú. Tu zároveň treba podotknúť, že časť z recenzií pochádza ešte spred vydania hry a hodnotia beta verziu titulu.

Ďalej používatelia strieľačke vyčítajú absenciu kampane, zmeny v systéme tried na Špecialistov, málo ponúkaného obsahu, ktorý nevie obhájiť vysokú cenovku. Vývojári z DICE sľubujú odstránenie chýb – do 30 dní od vydania hry chcú von vypustiť dve veľké aktualizácie a následne tiež budú pridávať nový obsah.

Pripomeňme, že kostrbatý štart len nedávno zaznamenala aj druhá známa akčná séria – Call of Duty, ktorá s posledným dielom Vanguard rovnako čelila rozporuplným reakciám, ale tiež nízkej predajnosti.

Na trhu Veľkej Británie v prípade nového Call of Duty dokonca ide o najhoršiu predajnosť značky za posledných 14 rokov, Activision sa snaží hráčov získať sprístupnením multiplayerovej časti zadarmo, ktoré je aktívne aj tento víkend.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú