Vydanie Battlefield 2042 už je za rohom a pomaly sa začínajú objavovať prvé recenzie. Tie sú vzhľadom na kritiku ohľadom absentujúcej kampane i početných neduhov v nedávnom beta testovaní omnoho lepšie, ako sme pôvodne čakali, niektorí dokonca hovoria o najlepšom diele v celej sérii.

Skvelý, no nie bezchybný

Na Metacritic momentálne pri novom Battlefielde na základe necelých 40 recenzií svieti priemerné skóre 8/10, čo je sľubným znamením. Niektorí recenzenti sa akčnej novinke nebáli udeliť aj plnú paľbu 10/10, najhoršie skóre zatiaľ predstavuje 4/10 a je odôvodnené masívnym množstvom technických chýb a bugov.

YouTube (screenshot)

Nedokonalý technický stav hry sa spomína takmer vo všetkých ohlasoch, vývojári však stále majú týždeň na opravu najväčších chýb – Battlefield 2042 vychádza o týždeň 19. novembra, pre predplatiteľov EA Play Pro a Xbox Game Pass Ultimate je však dostupný už od dnes.

Z pozitív recenzie naopak zmieňujú vizuálne pôsobivý zážitok, ktorý prináša doposiaľ najveľkolepejšie bitky v celej sérii. Vývojári podľa všetkého odviedli skvelú prácu a viacerí sa zhodujú, že vynechať príbehovú kampaň a radšej sa sústrediť na multiplayer bolo dobrým rozhodnutím.

Portál EGM, ktorý hre udelil 100 %, vychvaľuje masívne otvorené mapy, ktoré nabádajú na experimentovanie a zakaždým prinášajú nový zážitok.

Režim All-Out Warfare je podľa všetkého skvele vyladený a prináša starú známu skúsenosť z predchádzajúcich titulov obohatenú o zaujímavé novinky. Novinka má predstavovať prirodzenú evolúciu celej série a má potenciál osloviť ako herných veteránov, tak aj úplných nováčikov.

Chvála smeruje aj k prírodným živlom, ktoré do hrateľnosti prinášajú aspekt nepredvídateľnosti, no občas pôsobia chaoticky a chvíľu si na ne treba zvykať. Pozitívne ohlasy vyzdvihujú aj ďalšiu dvojicu režimov – Hazard Zone a Portal, ktoré sú rovnako postavené na starých známych základoch, no zároveň pôsobia inovatívne a sviežo.

Recenzenti sa tak zhodujú, že Battlefield 2042 má našliapnuté stať sa jedným z najvýraznejších dielov v sérii a je sľubným začiatkom novej éry akčnej multiplayerovej zábavy. Najskôr však treba opraviť početné technické nedostatky.

Zdá sa teda, že nový Battlefield by mohol mať našliapnuté poraziť svojho odvekého rivala a značku Call of Duty. Najnovší diel Vanguard z Druhej svetovej vojny totiž dopláca na viaceré nedostatky a u hráčov zbiera skôr rozporuplné ohlasy. Viac v našej recenzii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú