Vodič Tesly Model 3 zaspal za volantom autopilota svojho vozidla počas dopravnej špičky na diaľnici v Kalifornii, zatiaľ čo sa ho okoloidúci vodiči márne pokúšali zobudiť trúbením. O téme píše Daily Mail.

Kalifornskí vodiči boli zhrození po tom, ako uvideli okoloidúceho muža spať za volantom počas dopravnej špičky. Muž zaspal za volantom bielej Tesly Model 3, ktorej autopilot udržiaval vozidlo v pruhu.

Incident sa stal na Kalifornskej diaľnici v oblasti San Francisco Bay. Autor videa, ktoré sa objavilo na Reddite, napísal, že sa muža pokúšal zobudiť trúbením, avšak po zobudení znova zaspal, píše Daily Mail.

Vozidlá Tesly majú funkciu autopilota, ktorá patrí medzi najvyspelejšie na svete. Zároveň však vyžaduje, aby bol vodič kedykoľvek pripravený prevziať kontrolu. Elon Musk však vo februári povedal, že ich autá budú môcť jazdiť bez asistencie vodiča na konci tohto roka.

Zobraziť celú galériu (0)
Dojazd: 560 km Zdroj: Tesla

„Auto vás bude vedieť nájsť na parkovisku, vyzdvihnúť a odviezť až do cieľa bez akéhokoľvek zásahu.“, povedal Musk. Pokiaľ však ide o spanie za volantom, podľa Muska bude ich autopilot schopný fungovať v takej miere až na konci roka 2020, píše Wired.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom