Kórejský Samsung uvažuje po vzore Apple o jednej z najkontroverznejších zmien pri predajoch nových smartfónov. Budúcoročné Samsungy možno nebudú mať v balení nabíjací adaptér, informuje portál GSMarena.

Informáciu, že Apple podľa všetkého nepribalí k novým iPhonom 12 nabíjací adaptér a zrejme ani slúchadlá EarPods, sme priniesli už pred pár dňami v samostatnom článku. Teraz ale prichádzajú informácie z Kórey, konkrétne zo stánku Samsungu, že podobné kroky zrejme podnikne aj tento gigant.

Pozitívnou informáciou v istom slova zmysle je aspoň to, že zmena sa dotkne až budúcoročných vlajkových modelov. Smartfóny strednej triedy  môžu prísť o nabíjací adaptér v balení už skôr, informuje ScreenRant.

YouTube / Screenshot / MKBHD

Apple udáva trend, aj ten negatívny

Absencia nabíjacích adaptérov v baleniach smartfónov zrejme okrem samotných výrobcov nepoteší nikoho, spotrebiteľov už vôbec nie. Ak sa tak stane, bude to zrejme jeden z najmenej populárnych trendov, ktorý Apple nastolí.

Podľa informácií z niekoľkých kórejských zdrojov sa Samsung rozhodol počkať s týmto krokom až do budúceho roka, údajne chce vidieť, ako na zmenu zareagujú fanúšikovia Apple. Výrobcovia odstránením nabíjacích adaptérov z balenia ušetria značný obnos peňazí, čo sa dokáže pozitívne prejaviť na cenovke nových smartfónov.

Samsung

Tieto rozhodnutia však primárne neprichádzajú z dôvodu, že výrobcovia chcú priniesľ ľuďom nižšie ceny. Iba Samsung ročne predá 400 miliónov smartfónov, ku ktorým je zatiaľ štandardne dodávaný aj nabíjací adaptér. Tieto adaptéry po „doslúžení“ starého telefónu podľa odborníkov vytvárajú zbytočný elektronický odpad.

Ideou budúcnosti teda je, že spotrebitelia budú využívať jednu nabíjačku aj niekoľko generácií smartfónov, avšak takýto krok rapídne spomalí rozvoj, ktorý sa týka rýchlosti nabíjania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom