Nešťastie, ktoré zasiahlo Slovensko minulý piatok, otriaslo každým z nás. Obete a poškodení ľudia z bytovky číslo 7 na Mukačevskej ulici nemajú strechu nad hlavou a okrem štátu, mesta a bežných ľudí chcú samozrejme pomôcť aj slovenskí operátori. 

Najnovšie sa do pomoci v zlej situácii zapája aj Telekom, ktorý prostredníctvom vyjadrenia Dušana Švaleka na Facebooku pripravuje pre poškodených občanov niekoľko zásadných vylepšení, ktoré im pomôžu pri riešení krízových situácií.

POMÁHAME PREŠOVU: 1. Zákazníci z postihnutého paneláku na Mukačevskej 7 pri riešení veľmi náročnej situácie nemusia…

Gepostet von Telekom SK am Montag, 9. Dezember 2019

Žiaľ, okolo tohto nešťastia sa rysuje aj množstvo neľudských podvodov cez falošné účty, kam zmätení ľudia vo veľa prípadoch pošlú peniaze. Nanešťastie podvodníci sa takto veľmi ľahko dostanú k peniazom, ktoré by inak smerovali na pomoc pre tých, čo to najviac potrebujú. Viac sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku. Poďme si však teraz zhrnúť, čo všetko teda získajú zákazníci Telekomu, ktorí boli priamo zapojení do tejto katastrofy.

  • Zákazníkom z paneláku na Mukačevskej 7 odpúšťa Telekom dve faktúry za štandardné fixné i mobilné služby. Špeciálne vybratí kolegovia operátora budú navyše zákazníkom plne k dispozícii a individuálne budú s nimi riešiť zrušenie, aktiváciu či všetky potrebné úkony ohľadom služieb.
  • Všetci zákazníci, ktorí boli evakuovaní (vchody Mukačevská 3, 5, nepárne 9 až 25) dostanú od Telekomu zadarmo najbližšiu faktúru za štandardné pevné i mobilné služby za 1 mesiac.
  • Zákazníkom v postihnutej lokalite s kartami EASY sa pripíše kredit vo výške 10 €.
  • Od piatka sprístupnil Telekom aj národný roaming pre konkurenčného operátora O2 v tejto lokalite a taktiež aj na celom území Prešova.
Pomáha aj 4ka

4ka ku každému euru, ktorým darcovia prispejú do Vianoc na túto výzvu pridá 50 centov navyše. Navýši tak celkovú sumu darov o 50 %,“ povedal marketingový riaditeľ operátora Roland Kyška. Deň pred Vianocami operátor podľa výšky darov oznámi, akou čiastkou prispeje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom