Rozhodnutie vlády USA uvaliť na Huawei sankcie prinútilo čínskeho giganta vyvinúť vlastný ekosystém, aby používateľom poskytol všetky aplikácie aj bez služieb Google. Medzi rôznymi službami, ktoré Huawei vyvinul, je možné nájsť službu streamovania hudby Huawei Music, ktorá je už k dispozícii aj v Európe, informuje Gizchina.

Čínsky gigant sa snaží urobiť všetko, čo je v jeho silách, aby obmedzil dopady sankcií od USA. Ďalším krokom je je aplikácia Huawei Music, ktorá by už mala byť k dispozícii vo viacerých jazykoch a mala by mať dostatok obsahu. Aj keď ešte nie je na rovnakej úrovni ako Spotify, ponúka množstvo hudby.

Po predstavení vlastnej video platformy Huawei Video je tal k dispozícii v ekosystéme Huawei Mobile Services už aj hudobná služba. O Huawei Music pre Európu sa hovorilo v roku 2018, avšak aktívna je až teraz.

Aplikácia je už k dispozícii aj v AppGallery a automaticky sa dodáva v zariadeniach Huawei a Honor. Hudobnú aplikáciu od Huawei je možné používať aj na Android zariadeniach od iných výrobcov. Aplikáciu je možné stiahnuť z oficiálnej stránky.

Pokiaľ ide o kvalitu zvuku, Huawei Music sa prispôsobil konkurencii. Najvyššia možná kvalita je 320 kbit/s. V nastaveniach je síce na výber aj prenos so 640 kbit/s, no v tejto kvalite nie je k dispozícii žiadna hudba.

Čo ponúka Huawei Music ?

Okrem streamovania hudby je možné vytvárať si zoznamy skladieb, počúvať stanice a sťahovať hudbu na prehrávanie offline. Huawei Music momentálne stojí 9,99 € mesačne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú