Na reddite sa zvrhla divoká diskusia, odkazujúca na pokračovanie úspešnej akčnej série Battlefield. Viacerí si mysleli, že táto značka patriaca pod Electronic Arts bude pokračovať v Bad Company sérii, no najnovšie informácie naznačujú iný smer. Zdroj na fóre naznačuje, že v minulosti spolupracoval s bývalými zamestnancami DICE, a keďže tí sa so spoločnosťou nerozišli v najlepšom, boli ochotní prezradiť zákulisné informácie.

Podľa ex-zamestnancov sa na Battlefielde VI pilne pracuje už dva roky, teda ešte pred vydaním posledného prídavku Battlefield V. Najbližšieho pokračovania by sme sa mali dočkať v roku 2021, zasadené by malo byť do roku 2030 a najviac by sa malo podobať na obľúbené Battlefieldy 3 a 4.  Práve zo štvrtého dielu si autori zobrali jeden zo základných prvkov hrateľnosti Levolution, meniaci štruktúru levelov na základe určitej udalosti. Dosiahnuť túto zmenu bude vraj zložitejšie, menej skriptované, a teda v samotnej taktike bojov to bude zohrávať väčšiu úlohu ako doteraz.

Zatiaľ čo Battlefield V mohol na niekoho pôsobiť urýchlene a iba ako takých benchmark nových technológia, šestka tento dodatočný výkon využije v oblasti deštrukcie prostredia. Vývoj bojov podľa všetkého ovplyvní aj pád stíhačiek a iných letúňov, kedy ich zostrelenie nebude znamenať okamžitú smrť. Návratu sa dočká aj fanúšikmi žiadaný mód Commander a v oblasti vozidiel najväčšiu evolúciou budú tvoriť pridané drony a roboty.

Ako píšeme vyššie, zdroj naznačuje vydanie ďalšieho Battlefieldu na rok 2021. V tom čase už by sme však všetci mali mať najnovšie konzoly doma, keďže tento titul je vyvíjaný primárne pre tieto stroje.

Pošli nám TIP na článokHry