Na reddite sa zvrhla divoká diskusia, odkazujúca na pokračovanie úspešnej akčnej série Battlefield. Viacerí si mysleli, že táto značka patriaca pod Electronic Arts bude pokračovať v Bad Company sérii, no najnovšie informácie naznačujú iný smer. Zdroj na fóre naznačuje, že v minulosti spolupracoval s bývalými zamestnancami DICE, a keďže tí sa so spoločnosťou nerozišli v najlepšom, boli ochotní prezradiť zákulisné informácie.

Podľa ex-zamestnancov sa na Battlefielde VI pilne pracuje už dva roky, teda ešte pred vydaním posledného prídavku Battlefield V. Najbližšieho pokračovania by sme sa mali dočkať v roku 2021, zasadené by malo byť do roku 2030 a najviac by sa malo podobať na obľúbené Battlefieldy 3 a 4.  Práve zo štvrtého dielu si autori zobrali jeden zo základných prvkov hrateľnosti Levolution, meniaci štruktúru levelov na základe určitej udalosti. Dosiahnuť túto zmenu bude vraj zložitejšie, menej skriptované, a teda v samotnej taktike bojov to bude zohrávať väčšiu úlohu ako doteraz.

Zatiaľ čo Battlefield V mohol na niekoho pôsobiť urýchlene a iba ako takých benchmark nových technológia, šestka tento dodatočný výkon využije v oblasti deštrukcie prostredia. Vývoj bojov podľa všetkého ovplyvní aj pád stíhačiek a iných letúňov, kedy ich zostrelenie nebude znamenať okamžitú smrť. Návratu sa dočká aj fanúšikmi žiadaný mód Commander a v oblasti vozidiel najväčšiu evolúciou budú tvoriť pridané drony a roboty.

Ako píšeme vyššie, zdroj naznačuje vydanie ďalšieho Battlefieldu na rok 2021. V tom čase už by sme však všetci mali mať najnovšie konzoly doma, keďže tento titul je vyvíjaný primárne pre tieto stroje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom