Cooler Master mení dizajn aplikátora teplovodivej pasty. Dôvod nespočíva v tom, žeby pôvodný aplikátor podobný injekčným striekačkám má horšie vlastnosti, ale mení ho preto, aby si rodičia nemysleli, že ich ratolesti berú drogy.

Niekto by si mohol myslieť, že ide o kanadský žartík. Avšak bizarná správa, ktorá sa v posledných dňoch začala šíriť internetom, je skutočne pravda. Portál SlashGear priniesol informácie, že spoločnosť Cooler Master sa rozhodol zmeniť dizajn aplikátorov teplovodivej pasty, ktoré pripomínali klasické injekčné striekačky.

Dôvod je vskutku bizarný

Niektorí z nás si možno vyskúšali poskladať svoj vlastný počítač alebo ho po rokoch trochu zrenovovať. Niečo také častokrát zahŕňa aj „prepastovanie“ procesora, respektíve nanesenie teplovodivej pasty, ktorá má za úlohu lepšie odvádzať teplo z procesora na chladiace komponenty. Vysvetliť však niečo také staršej generácii nemusí byť vždy jednoduché.

Ako popisuje Cooler Master prostredníctvom svojho príspevku na sociálnej sieti Twitter, jedným z dôvodov na zmenu dizajnu nebol fakt, žeby nové aplikátory nanášali pastu jednoduchšie, ale neznalí rodičia PC nadšencov si zamieňali aplikátory termovodivej pasty za injekčné striekačky s drogami.

Je na mieste skutočná obava rodičov, či len šikovný marketing?

Nový dizajn sa tak snaží aplikátory odlíšiť od klasckých injekčných striekačiek zavedením širšieho tela a nanášacej hlavice. K odlíšeniu má prispieť aj popis jednotlivých pást na tele aplikátorov. Spoliehať sa však výlučne na odôvodnenie, že dizajn bol zmenený kvôli ustráchaným rodičom, je chabé.

V marketingovom videu ešte zo septembra minulého roka spoločnosť prezentuje nový dizajn aplikátorov, pričom tvrdí, že za pomoci starších aplikátorov bolo ťažké naniesť teplovodivú rovnomerne. Novinka však má tento problém odstrániť. Namiesto skutočných obáv tak za vyjadrením spoločnosti treba skôr hľadať šikovný marketing a snahu zviditeľniť svoje produkty.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom