Aj keď autori z CD Projekt Red momentálne sústreďujú všetky svoje sily na jedno z najočakávanejších RPG posledných rokov, Cyberpunk 2077, portál GamesRadar sa pozrel na budúce plány štúdia. Bude ďalšou veľkou hrou štúdia pokračovanie Zaklínača?

Geralt z Rivie zažíva v posledných mesiacoch najviac slávy od zrodenia v 90. rokoch. Po treťom, bez debaty najlepšom dieli v sérii, sa značka Zaklínača presunula na Netflix, kde si koncom minulého roka zabezpečila hneď niekoľko prívlastkov nešetriacich chválou.

Moviestillsdb.com

Klebety o pokračovaní herného Zaklínača vyplývali na povrch v marci tohto roka, kedy prezident CD Projekt Red, Adam Kiciński, prezradil pre poľskú odnož Eurogameru, že v štúdiu majú už jasnú víziu ako si poradiť s príbehom. Nezabudol však dodať, že momentálne sa plne sústredia na zdarné vydanie Cyberpunk 2077.

Ako CEO spoločnosti v rozhovore pre Bankier uviedol, prvá trojica hier bola od začiatku zamýšľaná ako trilógia, takže pokračovanie číslovkou štyri by im veľmi zmysel nedávalo. Aj keď priame potvrdenie pokračovania neodznelo ani v prípade jedinej osoby CD Projekt Red, činy materskej spoločnosti, CD Projekt, naznačujú pravý opak.

Pokračovanie v hernom univerze nie je vylúčené, ale…

Spoločnosť CD Projekt totiž predĺžila dohodu s autorom univerza, Andrzejom Sapkowským, na bližšie nešpecifikovanú ďalšiu spoluprácu. Nádej u fanúšikov rovnako podnietil aj spoluzakladateľ CD Projekt Red, Marcin Iwinski, ktorý sa po vydaní expanzie O víne a krvi v rozhovore pre Eurogamer na margo pokračovania vyjadril:

„Ako sme už niekoľkokrát povedali, nikdy nehovor nikdy. DLC O víne a krvi je však definitívny koniec a žiadny ďalší Zaklínač v blízkej dobe nebude. Teda ak vôbec niekedy ešte bude.“

Na Reddite a samozrejme aj iných zdrojoch sa už roky vyskytujú klebety o pripravovanej druhej hre sekundujúcej Cyberpunk 2077. V minulosti sa autori vyjadrili, že o žiadnu novú značku sa nejedná, čo iba nahráva možnosti ďalšej hre zo sveta kníh Andrzeja Sapkowského.

CD Projekt Red

Autori si potenciál univerza rozhodne uvedomujú, no po vydaní posledného DLC cítili, že si značka zaslúži odpočinok. Teraz je však rok 2020, vydanie Cyberpunk 2077 je za rohom a s sním prichádzajú aj otázky, o aký AAA RPG projekt, pôvodné naplánovaný do roku 2021, sa jedná.

Ako zdroj naznačuje, CD Projekt Red o tejto pripravovanej hre nemôže hovoriť. Keď sa však pozrieme na koniec príbehu Divokého honu, každému fanúšikovi musí byť jasné, že o regulárne pokračovanie s sa nemôže jednať.

Nenechaj si ujsť
Netflix a Ubisoft si podali ruky na dva nové projekty podľa slávnych herných sérií

Univerzum je bohaté a hry z neho odkryli len minimálnu časť, čo teda vytvára priestor pre ďalšie príbehy, nevylučujúc príbeh ďalšieho zaklínača. Avšak plány s Geraltom alebo Ciri sú už podľa všetkého dávno zmätené zo stola, rovnako ako aj budúcoročný termín vydania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom