Hra Civilization VI mala svoju premiéru na počítačoch ešte na jeseň roku 2016, pričom si ju obľúbili mnohí milovníci histórie. Tento titul totiž prináša hráčovi možnosť nazrieť v hernom svete do minulosti a bojovať proti slávnym bojovníkom. Zveľaďovať svoje impérium teraz môže v Civilization VI aj každý majiteľ iPhonu, ktorý si už hru pre iOS môže stiahnuť priamo z App Store.

Všetok známy obsah a možnosti hry Civilization VI teraz prichádzajú z počítačov aj pre iOS. Vydavateľstvo Aspyr Media sa rozhodlo túto obľúbenú stratégiu sprístupniť aj majiteľom iPhonov a iPadov, aby si vychutnali historické boje a dokázali rozšíriť svoje územie v hre aj na týchto zariadeniach. Skvelá grafika a možnosti tak vtiahnu do minulosti každého hráča.

App Store privítal jeden z najlepších strategických titulov

Civilization VI sa tak po 2 rokoch dostáva aj na smartfóny a tablety, pričom si túto hru už 16. novembra 2018 budú môcť v kompletnej zostave vychutnať aj majitelia Nintenda Switch. Aktuálne je pre iOS dostupná v App Store, kde si ju každý môže stiahnuť zadarmo, no je v tom malý háčik. Tak prepracovaná hra totiž niečo stojí a po prvých 60 kolách zdarma si ju hráč bude musieť zakúpiť, čo ho vôbec nevyjde lacno.

Nenechaj si ujsť
Najlepšie závodné hry pre tvoj smartfón

Plná verzia hry totiž aktuálne stojí takmer 27 €, pričom je na ňu nalepená akcia 60 %, ktorá záujemcom nejaké to euro ušetrí. Hranie zdarma je tak obmedzené, no po zaplatení sa hráčovi odomkne ďalší obsah a možnosti ako v počítačovej verzii. Každý si tak môže vychutnať originálny titul z dielne dizajnéra Sida Meiera, v ktorom nazrie do histórie, aby expandoval a dobíjal ďalšie impériá, rozvíjal diplomaciu s ostatnými krajinami, no užil si aj boje v multiplayer režime.

Pokiaľ si sa s Civilization VI ešte nezoznámil, môžeš si hru stiahnuť bezplatne priamo v App Store a či si neskôr zaplatíš za plnú verziu je tak len na tvojom rozhodnutí. Ide však o jednu z najlepšie spracovaných hier pre smartfóny a tablety, ktorú si zamilovali tisícky hráčov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom