Najnovšie úniky nám opäť približujú, čo môžeme očakávať od OnePlus tento rok. Popri nedávno diskutovanej Pro verzii sa objavili aj rendery klasickej verzie OnePlus 7. Mnohým spôsobí déjà vu.

Nedávno sme ťa informovali o tom, že OnePlus plánuje na trh tento rok priniesť až tri modely svojej vlajkovej lode. OnePlus 7 tak pravdepodobne príde v klasickej verzii, Pro verzii a tiež v 5G verzii. Posledné úniky naznačili, čo môžeme očakávať od Pro verzie. Tie najnovšie, o ktorých informoval portál XDA Developers,naopak povedia niečo viac o klasickej verzii

Tento smartfón sme už niekde videli

Známy leakster Steve H. McFly, na Twitteri skôr známy ako @OnLeaks, v spolupráci s portálom PriceBaba priniesol rendery klasickej verzie smartfónu OnePlus 7. Tieto rendery boli vytvorené na základe uniknutých CAD modelov, pričom na základe podobných únikov z minulosti a z reputácie leakstra vieme, že sú veľmi blízko skutočnosti.

Zdajú sa ti rendery OnePlus 7 povedomé? Áno, máš pravdu. Dizajn sa až náramne podobá na OnePlus 6T. Má podobný výrez v displeji v tvare kvapky, no o niečo širší výrez pre slúchadlo. Celkovo má smartfón rovnaké rozmery ako OnePlus 6T (157,7 x 74,8 x 8,1 mm) až na hrúbku, ktorá bola zredukovaná o nepatrných 0,1 mm. Na zadnej strane môžeme postrehnúť duálny fotoaparát, kde sa narozdiel od predchodcu bude LED dióda blesku nachádzať priamo v module snímačov.

Má zmysel vydať takmer rovnaký smartfón?

Zdá sa, že OnePlus nechce tento rok až príliš riskovať, a tak popri extravagantnom dizajne modelu OnePlus 7 Pro so zaobleným displejom a výsuvným fotoaparátom predstaví aj overenú klasiku. Pôjde teda o vylepšenú verziu OnePlus 6T, ktorá dostane nový procesor Snapdragon 855, vylepšený fotoaparát a možno väčšiu batériu. Portál Android Authority však pripomína, že v rovnako veľkom smartfóne sa väčšia batéria ako tá vo OnePlus 6T pravdepodobne neobjaví.

OnePlus teda myslí aj na zákazníkov, ktorí nie sú nadšení zo zaoblených displejov a pohyblivých častí. Výrobca nechce riskovať svoju povesť a hlavne predajné čísla, ktoré by mohli utrpieť, pokiaľ by Pro verzia neoslovila skalných fanúšikov.

Každopádne sa zdá, že pravdu sa pravdepodobne dozvieme už čoskoro. Na základe uniknutého sloganu vyššie, ktorý poskytol ďalší leakster Ishan Agarwal, by mala byť trojica OnePlus 7 smartfónov oficiálne predstavená už 14. mája. Treba si však uvedomiť, že sa bavíme o únikoch, ktoré je potrebné stále brať s rezervou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom