Apple včera v priestoroch Divadla Steva Jobsa predstavil nové produkty a služby, medzi ktorými nechýbal ani iPhone 11, 11 Pro či 11 Pro Max. Čína však už  teraz stihla vyprodukovať smartfón CUBOT X20 Pro, ktorý sa novinkám až náramne podobá.

Apple predstavil svoje nové smartfóny iPhone 11, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max vo veľkom štýle. Ako to bolo zvykom po mnohé roky, aj teraz sa objavujú na trhu smartfóny, ktoré svojím dizajnom až priveľmi pripomínajú ikony s nahryznutým jabĺčkom. Od predstavenia neubehlo ani 24 hodín a ty si už môžeš predobjednať smartfón CUBOT X20 Pro, ktorý je jasným klonom už na prvý pohľad.

Podoba je nepopierateľná

Čínsky klon prichádza na trh s jasným odkazom na iPhone. Na prednej strane figuruje 6,3-palcový FHD IPS displej s pekným rozlíšením 2340 x 1080 pixelov a zjavne menším výrezom v tvare kvapky. Aj vďaka tomu si smartfón zachová pri tenkých rámikoch pomer displeja k telu na úrovni 92,5 %. Vo výreze sa nachádza 13 MPx so senzorom Sony IMX214, vďaka čomu by mohli byť selfie fotografie na slušnej úrovni.

Hoci smartfón disponuje odomykaním tvárou, vďaka chýbajúcim ďalším senzorom pravdepodobne nepôjde o takú bezpečnú alternatívu, akú ponúka Face ID. Presuňme sa ale na zadnú stranu, kde je už odkaz na nové iPhony jasnejší, hlavne, ak sa pozrieme na rozloženie trojice zadných fotoaparátov. Hlavný fotoaparát ponúkne 12 MPx snímač Sony IMX486 s PDAF zaostrovaním.

Druhým v poradí je ultraširoký 8 MPx snímač so 125° záberom a posledným je 20 MPx snímač Sony IMX350 slúžiaci na snímanie hĺbky ostrosti. Pokiaľ ide o fotografovanie, mohlo by ísť tiež o slušný fotoaparát, čo sa snaží výrobca podčiarknuť aj prítomnosťou umelej inteligencie, schopnej rozoznať 15 rôznych scén. Smartfón by tak mal dokázať správne interpretovať portréty, východ slnka, fotky prírody a mnoho ďalších scén.

CUBOT X20 Pro je klon, ktorý kúpiš až o takmer 840 € lacnejšie

Čo sa výkonu týka, CUBOT pod svojou kapotou ukrýva štvorjadrový procesor MediaTek Helio P60 s podporou umelej inteligencie, ktorému sekunduje grafika ARM Mali-G72 MP3. O multitasking sa postará 6 GB RAM pamäte a úložný priestor poskytne kapacitu 128 GB. K tomu sa pridá predinštalovaný systém Android vo verzii 9.0 Pie.

Kúpiť CUBOT X20 Pro za cenu 160 € spolu s dodaním EU priority Line zdarma

Celý kolos tak poháňa 4 000 mAh batéria, ktorá podľa výrobcu zvládne hranie hier ako PUBG celých 6 hodín na jedno nabitie. Ako bolo spomenuté vyššie, smartfón je už aktuálne možné predobjednať. Ak by sa ti teda CUBOT X20 Pro naozaj zapáčil, alebo si len zvedavý, jeho cena je aktuálne stanovená na necelých 160 € spolu s dodaním EU priority Line zdarma.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP