V súvislosti s predvianočným obdobím sme ťa už dávnejšie informovali o vianočných kampaniach mobilných operátorov. Operátori však svojim zákazníkom poskytujú množstvo zliav či bonusov počas celého roka, nakoľko konkurencia je v tomto odvetví veľmi silná. Tie sa vzťahujú nielen na samotné paušály, ale aj na vybrané zariadenia, takže výber operátora podľa tohto kritéria môže byť naozaj ťažký.

Akcie, zľavy či bonusy má rád určite každý. Svoje o tom vedia aj operátori, ktorí svoje ponuky prispôsobujú pre čo najväčšiu skupinu zákazníkov. Okrem kvalitných služieb sa však snažia zákazníkov motivovať aj viacerými zvýhodneniami. Tie sa vyskytujú v rôznych podobách, aby zaujali čo najväčší počet nových aj súčasných zákazníkov.

V Orange dáta navyše a zľavy na nové zariadenie

Orange aktuálne motivuje zákazníkov ku kúpe paušálu. K novému paušálu získa totiž každý zákazník dáta navyše, pričom ide až o 10 GB, počas celej doby viazanosti pre paušály Go 30 € a vyššie. Tí, ktorí si zoberú paušál Go 20 € dostanú naviac 500 MB dát, taktiež počas celej doby viazanosti. Podmienkou však je zobrať si k novému paušálu aj nové zariadenie, na ktoré už automaticky získaš dotáciu v závislosti od výšky paušálu. Okrem toho máš možnosť dostať sa do programu Navzájom zadarmo, kde dostaneš ďalšie dáta navyše.

Zľavy na zariadenie sú o niečo málo výhodnejšie, ak celý nákup zrealizuješ cez e-shop, no ešte väčšiu zľavu získaš, ak si zoberieš balík Love. Ak si zoberieš k paušálu aj internet s televíziou, získaš na nové zariadenie až 150 €. V prípade, že sa rozhodneš len pre paušál s internetom, zľava bude vo výške 100 €. Balík Love ponúka aj ďalšiu výhodu v podobe 25 % zľavy na ďalšie paušály.

V Telekome si prídu na svoje aj Easy zákazníci

Telekom ponúka v novembri a decembri svojim zákazníkom balík dát, pričom ich objem závisí od druhu paušálu. Na svoje si však prídu aj zákazníci využívajúci Easy karty, ktorí dostanú v spomínaných mesiacoch 1 GB dát naviac. Easy zákazníci majú možnosť získať aj ďalší benefit. Podmienkou je pravidelné obnovovanie kreditu aspoň raz mesačne. Ak túto podmienku splníš, tak od Telekomu získaš bonusový kredit podľa výšky tvojho dobitia. Získať tak môžeš až o 30 % väčší kredit.

Aj Telekom ponúka svojim zákazníkom zvýhodnené ceny ponúkaných zariadení, pričom výška zliav sa aj v tomto prípade mení podľa výšky paušálu. Aktuálne však môžeš získať aj 40 € kupón za aktiváciu či predĺženie paušálu ÁNO, pričom použiť ho môžeš na nákup príslušenstva alebo ročného balíka dát. Hodnota kupónu pritom tiež závisí od tvojho paušálu.

Všetka pozornosť na nové paušály

O2 momentálne sústreďujú všetku pozornosť na nové Smart Paušály. Tie môžeme pokojne označiť za nezvyčajné, no o to zaujímavejšie riešenie, ktoré tu doteraz v takejto podobe nebolo. Výhodou je, že svoje dáta míňaš na tebou vopred zvolené aplikácie, pričom na výber máš aj také kúsky, ako HBO Go, Denník N či Tidal. Zaujímavosťou je, že predplatné máš už zahrnuté v cene paušálu.

Novinkou, ktorá je zameraná na Vianoce, je určite prehľad zariadení spolu s kontaktným formulárom. Vyberieš si zariadenie a O2 odošle e-mail osobe, od ktorej si dané zariadenie želáš pod stromček. Milé riešenie, no to, či bude aj efektívne, je otázne. V každom prípade aj v O2 vieš získať zľavu na nové zariadenie a tak, ako v predchádzajúcich prípadoch, aj tu platí, že výška závisí od druhu tvojho paušálu.

4ka je verná svojej stálej ponuke

Čo sa najmladšieho operátora týka, tak 4ka sa spolieha predovšetkým na svoje cenovo výhodné paušály bez viazanosti, pričom zatiaľ ako jediný operátor ponúka paušál s neobmedzenými dátami. Najnovšie si však môžeš do konca januára 2020 vychutnať dátové balíky DÁTA NAVYŠE k novým paušálom, vďaka zvýhodnenej ponuke „NAJVIAC“.

Zobraziť celú galériu (0)
FOTO TASR - Martin Baumann

4ka láka aj na SIM kartu s kreditom za 4 €, kde získaš kredit na volanie vo výške 4 € a 1 GB dát. Navyše po 3. minúte voláš úplne zdarma a nespotrebovaný kredit ti nikdy neprepadne. Toto je v podstate všetko v rámci akcií či zliav, ktoré ponúka operátor 4ka.

Chystáš sa prejsť? Využi bonus

V predvianočnom období je veľmi pravdepodobná aj „migrácia“ zákazníkov medzi operátormi. Prispieť k tomu môžu vianočné kampane, ale aj dodatočné zľavy či bonusy. Aj v tomto prípade operátori poskytujú svojim zákazníkom bonus vo forme preplatenia zmluvnej pokuty, či výhodnejšie ponuky. Viac si o týchto bonusoch môžeš prečítať v samostatnom článku, ktorý sme publikovali len nedávno.

To, či už prejdeš k inému operátorovi, závisí od viacerých faktorov, no jedno je isté. Každý z nich ponúka zaujímavé služby doplnené o atraktívne akcie či zľavy. Nikomu však nevyhovuje to isté, a preto je dobré, že konkurencia je taká silná. V konečnom dôsledku bude z tohto pomyselného boja vždy ťažiť len zákazník. Operátori si to uvedomujú, a preto sa snažia svoje portfólio služieb neustále zlepšovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom