Jednou z pravdepodobne najžiadanejších požiadavok používateľov smartfónov je už dlhý čas pridanie tmavého režimu do čo najväčšieho počtu aplikácií. Pred zopár dňami Google pridal tmavý režim do macOS verzie Chromu. Android používatelia však naďalej smútia a čakajú, no situácia sa môže zmeniť už onedlho.

Používatelia Android zariadení majú zatiaľ k dispozícií tmavý režim len v mobilnej aplikácii YouTube, nakoľko tmavý režim v správach sa spoločnosť po vydaní novej aktualizácie nakoniec rozhodla zrušiť. Najnovšie informácie však prezrádzajú, že sa blýska na dobre časy, nakoľko Google oznámil, že tmavý režim v Chrome bude pravdepodobne k dispozícii aj na Android zariadeniach.

Užívateľské prostredie, v ktorom prevláda výlučne čierna farba šetrí nielen oči, ale predovšetkým batériu smartfónu. Funkcia by tak bola viac než vítaná a nový experimentálny tmavý režim je čoraz väčšou pravdepodobnosťou, ktorej termín zatiaľ nie je oficiálne známy.

Zobraziť celú galériu (0)
@NewsflashN/Twitter

Postupne sa však začínajú objavovať prvé dohady, ktoré hovoria o tom, že predstavenie tmáveho vzhľadu Google Chrome bude k dispozícii spoločne s novým Androidom Q. V rámci neho sa potvrdil aj už spomínaný tmavý vzhľad, ktorý je k dispozícii už aj pre Huawei (EMUI) či Samsung používateľov (One UI).

Prečítajte si tiež!
Tieto aplikácie v Google Play zobrazovali len reklamu. Ľudia ich aj tak vo veľkom sťahovali

Už dlhšiu dobu býva zvykom, že nová Android verzia vychádza koncom leta a tak ostáva len dúfať, že tmavý režim v Chrome sa objaví čo najskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom